تکذیب گزارش واشنگتن‌پست درباره ادعای جدید هسته‌ای منافقین

منافقين

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک ادعاهای مندرج در گزارش روزنامه واشنگتن پست در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را بی‌پایه و اساس خواند و آن را جعلی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگی کشورمان در سازمان ملل تصریح کرد: جای تأسف است که این روزنامه ادعاهای دروغ و تکراری یک گروهک تروریستی که ماهیت ضدانسانی آن برای همگان به‌ویژه افکار عمومی آمریکا آشکار بوده و جعلی بودن ادعاهای قبلی این گروهک پس از مدتی روشن شده را منتشر کرده است .

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در بیانیه خود افزود: گروه‌های تندرو و رادیکال که سرمایه‌گذاری سنگین و طولانی خود روی امنیتی کردن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را از دست رفته می بینند و شاهد انزوای روزافزون سیاست ایران هراسی در نتیجه رویکرد منطقی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات بین المللی هستند با عصبانیت اقدام به دروغ‌پردازی و تبلیغات سیاه علیه برنامه کاملا صلح‌آمیز هسته‌ای ایران کرده‌اند.

در پایان این بیانیه آمده است: همان‌گونه که در گزارشهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح شده، همکاری‌های بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس در سطح خوبی ادامه دارد و ایران به تعهدات و مسئولیت‌های خود در چارچوب ان. پی. تی پایبند است و متقابلا انتظار دارد سایر طرف‌ها نیز به‌دور از تاثیر از جنجال‌سازی گروه‌های تندرو و رادیکال به توافقات و تعهدات خود درباره حقوق هسته‌ای ایران پایبند باقی بمانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، علیرضا جعفرزاده، عضو گروهک تروریستی منافقین که خود را معاون شورای ملی مقاومت ایران معرفی کرده روز سه‌شنبه در ادعایی بی‌اساس تهران را به داشتن یک سایت غنی‌سازی محرمانه در شمال شرق تهران متهم کرد.

وی همچنین مدعی شد: علیرغم این‌که ایران می‌گوید فعالیت‌های غنی‌سازی‌اش کاملاً‌ شفاف است این کشور در حال انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه با سانتریفیوژهای پیشرفته در یک سایت هسته‌ای محرمانه به نام لویزان3 است.

این عضو گروهک منافقین مدعی است که این سایت در سال‌های بین 2004 تا 2008 ساخته شده و در یک پایگاه نظامی در منطقه لویزان تهران قرار دارد.
کد N745281