حجتی در پاسخ به ایلنا:

تولید داخل نباید روی زمین باقی بماند/قیمت‌ها را کنترل می‌کنیم

دولت,کشاورزی

امسال با پشتیبانی دولت در زمینه کالاهای اساسی و ذخیره کالاهای راهبردی وضعیت خوبی داشتیم بنابراین چه کالاهایی که به شکل مستقیم در اختیار مردم قرار می گیرد و چه آنها که با واسطه به مردم داده می شود در ذخایر ما موجود است بنابراین ما در حالی وارد سال 94 می شویم که از ذخایر فوق العاده برخورداریم.

وزیر جهاد کشاورزی تاكید كرد: اعتقاد ما بر این است که تولید داخل نباید روی زمین باقی بماند وقتی ما تعرفه فصل را به غیر فصل تعمیم دادیم مشاهده کردیم که طرفهای خارجی هم قیمت خود را پایین آوردند بنابراین می توان با تمهیداتی قیمت ها را کنترل کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود حجتی در پایان جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص ممنوعیت واردات برنج گفت: همیشه اساس چگونگی برخورد با واردات این است که ما تعرفه ها را مدیریت کنیم اساس نرخ گذاری نیز به این صورت است که محصول خارجی به گونه ای باشد که اولا بیش از نیاز وارد نشود و دوما به تولید داخلی آسیب نزند.

وی گفت: ما در تعرفه این اصول را لحاظ می کنیم اما در فرآیند عمل طی سال اتفاقاتی رخ می دهد که از دست ما خارج است برای مثال در سطح جهانی ممکن است قیمت برخی محصولات با افت شدید مواجه شود برای همین باید تمهیداتی را برای این محدودیتها در طول سال نیز پیش بینی کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: اعتقاد ما بر این است که تولید داخل نباید روی زمین باقی بماند وقتی ما تعرفه فصل را به غیر فصل تعمیم دادیم مشاهده کردیم که طرفهای خارجی هم قیمت خود را پایین آوردند بنابراین می توان با تمهیداتی قیمت ها را کنترل کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در مورد نحوه توزیع میوه های شب عید نیز گفت: امسال با پشتیبانی دولت در زمینه کالاهای اساسی و ذخیره کالاهای راهبردی وضعیت خوبی داشتیم بنابراین چه کالاهایی که به شکل مستقیم در اختیار مردم قرار می گیرد و چه آنها که با واسطه به مردم داده می شود در ذخایر ما موجود است بنابراین ما در حالی وارد سال 94 می شویم که از ذخایر فوق العاده برخورداریم.

وی افزود: در سال 93 نیز با همت همه مسئولان و مردم وضعیت ایمن و خوبی را با کمترین نوسان پشت سر گذاشتیم.

حجتی یادآور شد: میوه شب عید از بیست اسفند تا اواخر آن توزیع می شود دولت سعی می کند تا به نوعی دخالت و نظارت بر بازار داشته باشد تا مصرف کنندگان کمتر دچار آسیب شوند به ویژه این نظارت ها در مورد دو محصول اصلی سیب و پرتقال اعمال می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه میوه های شب عید به میزان کافی خریداری شده گفت: این میوه ها هم اکنون در حال حمل از مراکز تولید است مراکز تولید ما استانهای شمالی، شمال غرب وجنوب است و امیدواریم که طبق برنامه مقرر از 20 اسفند همچون سنوات گذشته بتوانیم توزیع میوه را آغاز کنیم.

کد N745161