آغاز گشت‌های نوروزی تعزیرات حکومتی از ۱۶ اسفند

سیاسی

رییس ستاد طرح نظارتی ویژه نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی ضمن تشریح برنامه‌های این سازمان برای نظارت بر بازار شب عید، از آغاز گشت‌های مشترک ویژه نوروز از ۱۶ اسفند ماه با بکارگیری ۴۲۰ شعبه ثابت و سیار در سراسر کشور خبر داد.

رییس ستاد طرح نظارتی ویژه نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی ضمن تشریح برنامه‌های این سازمان برای نظارت بر بازار شب عید، از آغاز گشت‌های مشترک ویژه نوروز از ۱۶ اسفند ماه با بکارگیری ۴۲۰ شعبه ثابت و سیار در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا جواهری مدیر کل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس ستاد طرح نظارتی ویژه نوروزی این سازمان اظهار کرد: گشت‌های نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی دارای دو مرحله است که مرحله نخست آن از ۱۶ اسفند آغاز و تا ۲۹ اسفند ادامه خواهد داشت و مرحله دوم گشت‌های نوروزی مختص ایام تعطیلات عید نوروز است و از یکم تا پانزدهم فروردین را در برمی‌گیرد.

جواهری افزود: هماهنگی‌های لازم برای اجرای این طرح با دستگاه‌های ذی مدخل مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان، استانداری‌ها، پایانه‌های حمل و نقل و دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی از حداکثر خود برای اجرای این طرح استفاده خواهد کرد، گفت: قانون‌مداری و سرعت همراه با دقت در استیفای حقوق شاکیان از جمله اهداف این طرح است. در این طرح ۲۰۰ شعبه ثابت و ۲۲۰ شعبه سیار حضور خواهند داشت.

رئیس ستاد طرح نظارتی ویژه نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت، برنج، روغن، شکر، شیرینی، آجیل، تنقلات، میوه‌و‌تره‌بار، مواد پروتئینی، شیر و فراورده‌های لبنی، پوشاک، کیف و کفش، سوخت، آژانس‌های مسافرتی، حمل و نقل درون شهری و بین شهری، اقلام دارویی، مواد خوردنی و آشامیدنی و خدمات درمانی را از کالاها و اولویت‌های رسیدگی سازمان تعزیرات حکومتی در گشت نوروزی عنوان کرد.

به گفته جواهری، شعب ویژه قاچاق تعزیرات حکومتی در قالب گشت‌های نوروزی در گلوگاه‌های سراسر کشور و مکان‌هایی که جنبه تجاری دارند، مستقر خواهند بود.

وی همچنین مراکز اسکان، پذیرایی و اقامتگاه‌ها، اماکن سیاحتی و زیارتگاه‌ها، پلاژها در نواحی ساحلی، مراکز عمده تهیه و توزیع مواد غذایی، هتل‌ها رستوران‌ها، سالن‌های غذاخوری شهری و جاده‌ای، اغذیه فروشی‌ها، قنادی‌ها، شرکت‌ها و مراکز توزیعی و تولیدی بویژه سردخانه‌های محل نگهداری میوه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌های بهاره، میادین میوه‌وتره‌بار، جایگاه‌های سوخت، پایانه‌ها و مراکز حمل و نقل زمینی، ایستگاه‌ های راه‌ آهن و فرودگاه‌ها، مراکز بهداشتی و داروخانه‌ها را از جمله اماکن مورد نظارت گشت‌های نوروزی تعزیرات حکومتی بیان کرد.

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی یادآور شد: بیشترین فشار این طرح مربوط به ایام قبل از عید - ۱۶ تا ۲۹ اسفند - است که عمده خریدهای مردم در این ایام انجام می‌شود. در مرحله دوم - یکم تا پانزدهم فروردین - این طرح نیز بیشترین تمرکز ما روی هتل‌ها، مهمانسراها و پلاژها خواهد بود.

انتهای پیام

کد N744911