نتانیاهو دعوت دیدار با سناتورهای آمریکایی را رد کرد

ایسنا نوشت:

نخست‌وزیر اسرائیل دعوت دیدار با دموکرات‌های سنای آمریکا را در جریان سفرش به واشنگتن رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در نامه‌ای به ریچارد دوربین و دایان فاینستاین، سناتورهای دموکرات آمریکایی نوشت: اگرچه من به شدت از دعوت شما و ملاقات با دموکرات‌های سنای آمریکا خرسندم اما معتقدم که در این زمان، چنین ملاقاتی تنها بر سوءبرداشت‌ها و سوءتفاهم‌ها می‌افزاید.

این دو سناتور دموکرات روز دوشنبه در نامه‌ای به نتانیاهو از وی دعوت کردند که در جریان سفرش به آمریکا با سناتورهای دموکرات پشت درهای بسته دیدار کند.

نتانیاهو به خاطر نقض پروتکل دیپلماتیک و دیدار با اعضای ارشد کنگره آمریکا بیش از انتخابات اسرائیل و در بحبوحه مذاکرات بین‌المللی درباره برنامه اتمی ایران به شدت با انتقاد مواجه شده است.

نتانیاهو در نامه خود به این دو سناتور دموکرات نوشته که از صمیم قلب موافق است که روابط قوی میان واشنگتن و تل‌آویو بر مبنای حمایت فراحزبی ایجاد شده و کاملا از اهمیت حمایت فراحزبی برای تضمین تداوم ائتلاف میان دو طرف در آینده مطلع است.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: من به شما این اطمینان را می‌دهم که تمایل شخصی من در پذیرش سفر به آمریکا و سخنرانی در کنگره نگرانی شدید اسرائیل درباره توافق احتمالی اتمی با ایران است.

5252

کد N744799