ابراز تمایل وزیر دفاع آمریکا برای گسترش همکاری‌های نظامی-امنیتی با مصر

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا در تماسی تلفنی باهمتای مصری‌اش نسبت به گسترش همکاری‌های نظامی امنیتی با قاهره به منظور مقابله با "چالش‌های امنیتی که دو کشور با آن رو به رو هستند" ابراز تمایل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه رای الیوم، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در یک تماس تلفنی با صدقی صبحی، وزیر دفاع مصر تاکید کرد که پنتاگون تمایل دارد تا برای مقابله با چالش‌های امنیتی که دو کشور با آن رو به رو هستند با مصر همکاری کند.

صدقی صبحی، وزیر دفاع مصر نیز ضمن ابراز قدردانی از حمایت‌های آمریکا از مصر دیده‌گاه‌های خود را در خصوص تقویت ائتلاف بین‌المللی علیه تروریسم و افراطی‌گری مطرح کرد.

وزیر دفاع آمریکا در این تماس تلفنی به خانواده‌ مصری‌هایی که در حادثه تروریستی اخیر کشته شدند تسلیت گفت.

وزیران دفاع آمریکا و مصر همچنین بر تقویت همکاری‌های امنیتی ونظامی میان دوکشور تاکید کردند.

از زمان تصدی پست وزارت دفاع آمریکا توسط اشتون کارتر، این اولین تماس تلفنی وی با همتای مصری خود است. ماه گذشته یک هیات نظامی آمریکایی به مدت دو روز و به منظور برگزاری مذاکراتی راهی قاهره شد با مقامات مصر دیدار کرد.

مصر از همپیمانان آمریکا در منطقه محسوب می‌شود و از این کشور کمک مالی و نظامی دریافت می‌کند. در دسامبر گذشته ارتش مصر پس از رفع تعلیق ارسال بالگردهای نظامی آپاچی از سوی آمریکا، 10 بالگرد از این نوع را از آمریکا تحویل گرفت.

آمریکا آوریل گذشته به منظور و حمایت از عملیات‌ "مبارزه با تروریسم" ارتش مصر در شبه جزیره سیناء ممنوعیت ارسال این بالگردها به مصر را لغو کرد.

انتهای پیام

کد N744789