سفر مقام ارشد افغانستان به قطر و احتمال از سرگیری مذاکرات صلح طالبان

مشاور امنیتی ارشد افغانستان در حال رایزنی با رهبران ارشد در قطر است و احتمالا هدف آن‌ها آغاز مذاکرات صلح در این کشور با طالبان افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مذاکره‌کنندگان طالبان که مستقر در قطر هستند، از این دفتر سیاسی برای تماس با نمایندگان کشورهای دیگر از جمله افغانستان و پاکستان استفاده می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا "حنیف اطمر"، مشاور امنیتی ارشد افغانستان قرار است با رهبران طالبان در دوحه دیدار کند یا خیر.

این مقام ارشد افغانستان طبق گزارش رسانه‌های قطر، با نخست‌وزیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرده است. براساس گزارش‌ها، شیخ عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی، نخست وزیر و وزیر کشور قطر با این مقام ارشد افغان و هیات همراهش دیدار کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری دولتی قطر، هنوز مشخص نیست که آیا رهبران دو طرف درباره مذاکرات با طالبان افغانستان و دولت گفت‌وگو کرده‌اند یا خیر. با این حال سفر مشاور امنیت افغانستان بسیار مهم است چرا که این سفر تنها چند روز پس از آنکه "عبدالله عبدالله"، رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت که مذاکرات صلح به زودی آغاز می‌شود، انجام شد.

با این وجود این، طالبان افغانستان گزارش‌ها مبنی بر آغاز روند مذاکرات صلح را رد کرد. "ذبیح الله مجاهد"، سخنگوی طالبان گزارش‌های مذکور را "گمانه‌زنی و فرضیات رسانه‌ها" توصیف کرد.

انتهای پیام

کد N744766