گزارش ایسنااز نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص)

گزارش ایسنااز نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص)

نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس صبح روز چهارشنبه با رمز یامحمد رسول‌الله(ص) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اعزامی به لارک، این رزمایش با شعار "اقتدار ملی و امنیت پایدار در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی" و با حضور سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، سرلشکر رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، علی لاریجانی رئیس مجلس و جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی آ‌غاز شد.

وسعت نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تنگه هرمز تا منتهی‌الیه خلیج فارس است و این رزمایش با محوریت قرارگاه خاتم‌ 2 انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا همزمان با صدور فرمان آغاز این رزمایش اجرای عملیات مین‌ریزی از سوی قایق‌های تندرو و تهاجمی سپاه پاسداران انجام گرفت.

حمله بالگردهای مسلح به موشک به ماکت هواپیمابر

در جریان نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم سپاه پاسداران، چهار فروند موشک ساحل به دریا به هدف از پیش تعیین شده شلیک شد.

به گزارش ایسنا در جریان اجرای سناریوهای دفاع دریایی در نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس توسط بیش از 30 فروند شناور دریایی عملیات مین‌ریزی صورت گرفت.

در ادامه این رزمایش چهار فروند موشک ساحل به دریا به سمت ماکت هواپیما‌بر مستقر در مسیر جزیره لارک به مدت 15 دقیقه شلیک شد.

بالگردهای مسلح به موشک نیز با هدف‌گیری ماکت هواپیمابر اقدام به شلیک موشک‌های خود کردند.

همچنین این ماکت‌ هواپیمابر از سوی 12 شناور موشک‌انداز تندرو که قابلیت حرکت با سرعت بالای 55 تا 60 نات را دارند، مورد اصابت موشک قرار گرفت.

انهدام اهداف متحرک با استفاده از دوش‌پرتاب میثاق

به گزارش ایسنا در نخستین روز از نهمین رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله (ص) سپاه در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس در بخش پدافند هوایی با استفاده از دوش پرتاب میثاق و همچنین توپ‌های پدافندی 23 میلیمتری، اهداف متحرک مورد اصابت قرار گرفتند.

در این سناریو از پهپادهای بدون سرنشین به عنوان اهداف هوایی متحرک استفاده شد.

شلیک موشک بالستیک ضد کشتی خلیج فارس

به گزارش ایسنا در جریان نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم سپاه هدفی متحرک و شناور مورد اصابت موشک بالستیک ضد کشتی خلیج فارس قرار گرفت.

شلیک موشک‌های بالستیک به هدفی متحرک از فاصله بالای 270 کیلومتر

به گزارش ایسنا در جریان نهمین رزمایش محمد رسول‌الله سپاه پاسداران که در تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس در حال برگزاری است، هم‌چنین چندین فروند موشک بالستیک زمین به زمین فاتح 110 و زلزال از فاصله بیش از 270 کیلومتری به هدفی متحرک شلیک شد.

این موشک از منطقه‌ای میان جاسک و چابهار به سمت هدفی متحرک در جزیره‌ای دیگر شلیک شد.

ادامه دارد...

کد N744600