در گفت‌وگو با ایسنا

شیخ الاسلام: ایستادگی مردم بحرین برخوردهای دوگانه با وقایع این کشور را آشکار کرده است

بحرين

یک کارشناس مسائل کشورهای عربی گفت: ایستادگی مردم بحرین برخورد دوگانه نسبت به وقایع این کشور را به خوبی آشکار کرده است.

حسین شیخ‌الاسلام در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به تحولات بحرین و درخواست الوفاق برای بازسازی مساجدی که توسط دولت این کشور تخریب شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات الوفاق و درخواست آن‌ها برای بازسازی مساجد تخریب شده به منظور روکردن دست رژیم بحرین است که دست به تخریب مساجد شیعیان می‌زند در غیر این صورت آن‌ها هم می‌دانند که اگر این رژیم قصد باقی گذاشتن مساجد شیعیان را داشت آنها را خراب نمی‌کرد.

وی ادامه داد: رژیم بحرین از وجود هر نوع محلی برای تجمع شیعیان واهمه دارد؛ چراکه می‌داند آن‌ها از این تجمع‌ها علیه این رژیم استفاده می‌کنند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه با اقدامات مردمی افکار عمومی تا حد زیادی متوجه وقایع بحرین و ظلم این رژیم بر ملتش شده‌اند، افزود: ایستادگی ملت بحرین برخوردهای دوگانه کشورهای به اصطلاح طرفدار حقوق بشر را نمایان کرده است و نشان داده است که کشورهای منطقه چه مواضعی را در قبال وقایع بحرین اتخاذ کرده‌اند.

وی در پایان درخصوص برخورد دولت عربستان در رابطه با شیخ نمر نیز گفت: چنین برخوردهایی بسیار جای تعجب دارد زیرا شیخ نمر همواره از مسالمت‌آمیزترین روش‌ها برای بیان عقاید خود استفاده می‌کند. بنابراین چنین برخوردهای بی‌منطق و خشنی با یک معترض مردمی که اعتراض‌های خود را به صورت مسالمت‌آمیز دنبال می‌کند حاکی از کمی عقل آن‌ها است.

انتهای پیام

کد N744376