دیدار امیر قطر با اوباما در واشنگتن و تاکید بر پایبندی دوحه به شکست داعش

قطر

امیر قطر در دیدار با باراک اوباما در آمریکا در خصوص تحولات خاورمیانه به ویژه بحران سوریه، حل و فصل درگیری‌ها میان فلسطین و اسرائیل و مبارزه با شبه‌نظامیان داعش بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در نخستین سفر رسمی خود به کاخ سفید با باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا در واشنگتن دیدار و بر پایبندی قطر به مبارزه با داعش و حمایت از مخالفان سوری تاکید کرد.

دو طرف همچنین در خصوص آخرین تحولات خاورمیانه از جمله بحران سوریه، تلاش‌ها برای حل و فصل درگیری‌ها میان فلسطین و اسرائیل، مبارزه با داعش و همچنین روابط دو جانبه میان دو کشور بحث و تبادل‌نظر کردند.

اوباما گفت‌وگو با امیر قطر را بسیار خوب و مفید ارزیابی کرد و گفت: ما در خصوص مسائل مختلفی از جمله سوریه با هم اتفاق‌نظر داریم.

امیر قطر نیز بر اتفاق نظر خود با اوباما به ویژه در زمینه حمایت از تحقق صلح میان فلسطین و اسرائیل تاکید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این دیدار به نگرانی شدید واشنگتن و دوحه نسبت به اوضاع سوریه اشاره و در همین راستا بر ادامه حمایت از مخالفان «میانه‌رو» سوریه تاکید کرد.

اوباما مدعی شد: تا زمانی که بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه که فاقد مشروعیت است، حکومت را ترک نکند هیچ‌گاه صلح و ثبات در سوریه برقرار نخواهد شد!

وی تاکید کرد: دوحه و واشنگتن تمامی اقدامات لازم را برای شکست دادن داعش و برقراری صلح و امنیت در عراق اتخاذ خواهند کرد.

دو طرف در این دیدار در خصوص چگونگی کناره ‌گیری بشار اسد از قدرت تبادل نظر کردند.

تمیم بن حمد آل ثانی در این دیدار بر روابط محکم میان آمریکا و قطر به ویژه در زمینه نظامی تاکید کرد.

امیر قطر روز دوشنبه در سفری رسمی برای بحث و گفت‌وگو با مسوولان آمریکایی وارد واشنگتن شد.

انتهای پیام

کد N744298