نماینده اتحادیه اروپا خواستار لغو محاصره غزه شد

یک نماینده اتحادیه اروپا بر ضرورت لغو محاصره نوار غزه و تلاش برای تحقق نهایی آشتی ملی فلسطین به منظور تشکیل حاکمیتی واحد در این منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان جاتر، نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحویل پنج میلیون یورو به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) به منظور حمایت از فرصت های شغلی در غزه بر لغو فوری محاصره این منطقه تاکید کرد.

اتحادیه اروپا پنج میلیون یورو برای ایجاد فرصت های شغلی به آژانس آنروا در نوار غزه کمک کرد و بدین ترتیب این اتحادیه از سال 2011 تا به این لحظه حدود 19.5 میلیون یورو به همین منظور به غزه کمک کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، راتر خاطر نشان کرد که در جریان جنگ اخیر در غزه شرکت ها و موسسات زیادی به شیوه های مختلف متحمل خسارت شدند.

وی تاکید کرد که با اقدام اخیر اتحادیه اروپا، فرصت شغلی کوتاه مدت برای 4800 آواره فلسطینی در غزه فراهم خواهد آمد.

این مسئول اروپایی همچنین تصریح کرد که تلاش می شود تا فرصت های شغلی بیشتری در زمین های کشاورزی و ماهیگیری ایجاد شود و از اشخاص فقیر در نوار غزه حمایت به عمل آید.

وی در پایان بر ادامه تلاش ها جهت ایجاد شرایط کاری و زندگی مناسب در باریکه غزه و تلاش برای پیشبرد آشتی ملی فلسطین جهت ایجاد حاکمیتی واحد در غزه تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N744152