سفر قانونگذاران فرانسوی به سوریه

خبرگزاری رویترز گزارش داد، گروهی از نمایندگان پارلمان فرانسه امروز (سه‌شنبه) به سوریه سفر کرده و با مقامات سوری در دمشق مذاکره کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین بار از زمان تعطیل شدن سفارت فرانسه در سوریه در سال 2012 است که چنین روابطی میان دمشق و پاریس برقرار می شود. با این حال وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرده که این قانونگذاران نماینده فرانسه نیستند و این وزارتخانه با نزدیک شدن پاریس به دولت بشار اسد مخالف است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه مدعی شد: سفر این قانونگذاران ابتکار عملی از جانب خود آنان است و مطابق با اصل تفکیک قوا انجام شده است و چنین سفری با وزارت امور خارجه دولت فرانسه مورد توافق قرار نگرفته است.

این درحالی است که رهبری این هیات از نمایندگان پارلمان فرانسه به عهده ژرار باپت، نماینده حزب سوسیالیست حاکم بوده و چند تن از مقامات مجلس عُلیا و سُفلای پارلمان فرانسه نیز در این هیات حضور داشته‌اند و آنگونه که اعلام شده این سفر از سوی کمیته امور خارجه پارلمان فرانسه تایید نشده بود.

قرار است این قانونگذاران روز پنجشنبه به پاریس بازگردند.

برخی کشورهای اروپایی که سفرای خود را از سوریه خارج کرده و آشکارا دشمنی خود با دولت بشار اسد را اعلام می‌کردند، اکنون در محافل خصوصی اذعان کرده‌اند که زمان برقراری مجدد رابطه با دمشق فرارسیده است.

انتهای پیام

کد N743899