پلیس اروپا از شناسایی 3 هزار تروریست خبر داد

سیاسی

​پلیس اروپا (یورو پل) اعلام کرد هویت سه هزار تروریست را که در عراق و سوریه می جنگند، شناسایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «راب وین رایت» رئیس یوروپل با اعلام شناسایی حدود سه هزار تروریست حاضر در گروه داعش در سوریه و عراق گفت این افراد دارایی افکاری افراطی بوده و در صورت بازگشت به کشورهای خود در اروپا می توانند دست به اقدامات تروریستی بزنند.

وی در گفتگو با روزنامه ال پایس اسپانیا گفت شمار واقعی تروریست هایی که از اروپا به خاورمیانه رفته اند بیش از پنج هزار نفر است. به گفته وی گروه تروریستی داعش بسیار حرفه ای بوده و به خوبی می داند چگونه از شبکه اینترنت بدون بر جای گذشتن هیچگونه ردپایی استفاده کند.

وین رایت در ادامه بر لزوم همکاری سیستماتیک سرویس های اطلاعاتی کشورهای اروپایی برای مقابله با حملات تروریستی تاکید کرد. وی پیشتر در یک کنفرانس مطبوعاتی در لاهه گفته بود بیشتر کسانی که به تروریست ها می پیوندند عضو گروه های مسئله دار و باندهای بزهکاری، خانواده های از هم گسیخته و از اقشار سرخورده جامعه خود هستند.

بر این اساس هر چند بیشتر تروریست ها را مردان جوان تشکیل می دهند اما در بین آنها زنانی نیز دیده می شوند که از طریق تبلیغات جذب داعش شده اند. وین رایت معتقد است این زنان جوان به خوبی می دانند که چه چیزی در انتظارشان است. آنها برای ازدواج با تروریست ها به سوریه می روند و این امر را جزئی از سرنوشت خود می دانند.