نمایندگان مجلس تصویب کردند؛

تخفیف بلیط هواپیما برای جانبازان مطابق قانون جامع خدمات ایثارگران

سیاسی

نمایندگان با حذف تبصره ای در خصوص تخفیف بهای بلیط هواپیما برای آزادگان و جانبازان، ماده مربوط در قانون جامع خدمات ایثارگران را جایگزین آن کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۳۹۴، در رسیدگی مجدد به مواد ارجاعی لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق بررسی شده بود، با پیشنهاد حذف تبصره الحاقی ۱۱ که توسط غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطرح شد، موافقت کردند.

براساس تبصره الحاقی ۱۱ دولت مکلف بود ۵۰ درصد تخفیف بهای بلیط هواپیما برای آزادگان، ‌جانبازان ۲۵ درصد به بالا، فرزندان، والدین و همسران شهدا و یک نفر همراه جانبازان ۷۰ درصد را با اولویت نوبت دهی در کلیه خطوط هواپیمایی منظور کند.

علی لاریجانی در جریان بررسی این تبصره الحاقی توضیح داد:‌آنچه در قانون جامع ایثارگران در این خصوص آمده، کامل تر از تبصره الحاقی موجود است فقط باید برای آن ردیف تعیین شود.

نماینده دولت توضیح داد که این ماده قانونی دارای ردیف است و نمایندگان نیز با ۹۹ رأی موافق، ۵۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در صحن با حذف آن موافقت کردند.

به گزارش مهر، طبق ماده ۴۱ قانون جامع خدمات ایثارگران، جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، آزادگان و خانواده‌های شاهد و خانواده جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) در صورت مسافرت داخلی از طریق هر یک از شرکتهای دولتی یا خصوصی هواپیمایی، راه‌آهن و کشتیرانی با ارائه کارت ایثارگری و یا معرفی‌نامه بنیاد از پرداخت پنجاه درصد (۵۰%) هزینه بلیط مسافرت معاف می‌باشند.

تبصره۱ـ کلیه مشمولان این ماده از پرداخت هزینه بلیط اتوبوس و مترو (داخل شهری) معاف می‌باشند.

تبصره۲ـ مشمولان این ماده در پروازهای خارجی با معرفی‌نامه بنیاد برای یک بار در سال از پنجاه درصد (۵۰%) تخفیف مستقیم بهای روز فروش بهره‌مند می‌باشند.

تبصره۳ـ تخفیف موضوع این ماده در بخشهای دولتی و خصوصی توسط بنیاد تأمین و پرداخت می‌شود.