مصباحی مقدم:

تحلیل‌ها در مورد گرایش جامعتین به پایداری مطابق واقعیت نیست

جامعه روحانيت مبارز

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از مصوبه‌ی این تشکل روحانی برای افزایش و ترمیم اعضای شورای مرکزی این تشکل خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامرضا مصباحی مقدم که در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس در یک نشست خبری حضور یافته بود اظهار کرد: در جلسات اخیر اولا بنا بر این شد که تعداد اعضای جامعه‌ی روحانیت بر اساس مصوبات پیشین به حداکثر 35 نفر افزایش پیدا کند. البته این از مصوبات سالهای گذشته بود و با توجه به ارتحال تعدادی از اعضای شورای مرکزی از جمله مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی، مرحوم آیت‌الله غیوری، مرحوم آیت‌الله انواری، حجت‌الاسلام و المسلمین دعاگو و تعدادی دیگری از بزرگواران که نزدیک ده نفر هستند نیازمند ترمیم اعضای شورای مرکزی هستیم.

وی با بیان این که ترمیم اعضای شورای مرکزی جامعه‌ی روحانیت با انتخابات شوراهای منطقه‌ای روحانیت مبارز صورت می‌گیرد خاطر نشان کرد: ما از گذشته 10 منطقه در تهران داریم که به دلیل درگذشت مسئولان آن مناطق امروز فعال نیستند لذا نیازمندیم مسئولان جدید مناطق را مشخص کنیم و این کار در جلسات شورای مرکزی جامعه انجام شده و می‌شود. همچنین برای افزایش اعضا مطابق اساسنامه‌ی قدیمی جامعه، انتخاب اعضای شورای مرکزی از سوی اعضای شورای مناطق تحقق می‌یابد و اعضای شورای مناطق با انتخاب تعدادی از افراد از میان خود به جامعه کمک می‌کند تا ترمیم از بین آن اعضای منتخب انجام شود که ان شاء الله طی ماه‌های آینده این کار صورت خواهد گرفت و تعداد از این طریق افزایش می‌یابد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین تاکید کرد که این تشکل برای اعضای جدید معیارهایی دارد که انتخابات در چارچوب آن صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از برگزاری نشست‌هایی بین جامعه‌ی روحانیت مبارز و برخی از سران گروههای اصولگرا برای دست یافتن به ائتلاف و همگرایی بیشتر خبر داد و گفت: در صدد هستیم با کمک جامعه مهندسین به ائتلاف حداکثری دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال همگرایی اصولگرایان با محمود احمدی‌نژاد و انتشار خبرهایی در مورد ارائه لیست انتخاباتی از سوی وی گفت:‌ چنین خبری در جامعه روحانیت مبارز وجود نداشته ضمن این که ما با احزاب و گروهها و جمعیت‌ها صحبت می‌کنیم نه اشخاص.

مصباحی مقدم تاکید کرد:‌ اخیرا گزارش‌هایی در مطبوعات به نقل از آیت‌الله موحدی کرمانی آمده بود که ایشان درمورد همگرایی مجموعه‌ی اصولگرایان فرموده بودند تلاش ما بر این است که میان مجموعه‌ی اصولگرایان همگرایی ایجاد کنیم.

محور اصلی جامعتین هستند و امیدواریم همراهی و همگامی آیت‌الله مصباح یزدی را هم داشته باشیم و برای نشست سه جانبه با آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله محمد یزدی ابراز تمایل کرده بودند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد:‌ تحلیل‌هایی در برخی از رسانه‌ها آمده بود که جامعتین به سمت پایداری گرایش پیدا خواهد کرد اما اینها مطابق واقع نیست. محور برای فعالیت‌های سیاسی اصولگرایان جامعتین هستند و در این چارچوب همکاری دو تشکیلات ادامه می‌یابد و جهت‌گیری به سمت شخصیت یا گروهی در جریان اصولگرایی نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N743443