کره‌شمالی باز هم تهدید کرد

مقامات پیونگ‌یانگ تهدید کردند که به مانور مشترک آمریکا - کره‌جنوبی که برای دوم مارس برنامه‌ریزی شده است، واکنش نظامی نشان خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیش از این کره‌جنوبی و آمریکا اعلام کردند این مانور نظامی موسوم به «راه‌حل کلیدی» و «عقاب کوچک» در ماه مارس انجام خواهد شد. این مانور در حالی به مانوری نظامی در زمین، هوا و دریا تبدیل شد که پیشتر گمانه زمانی‌ها حاکی از انجام مانورهای شبیه‌سازی شده کامپیوتری بود.

در همین حال روزنامه کمیته مرکزی حزب کارگران کره‌شمالی در گزارشی مدعی شد که این مانورای مشترک نظامی با هدف دفاعی نبوده بلکه با هدف تحریک و اهداف ستیزه‌جویانه برگزار می‌شود.

این روزنامه در ادامه گزارش خود نوشت: فرصت گفت‌وگو و دیپلماسی از بین رفته است و تنها راه باقی مانده تقویت نیروهای مقابله‌ای نظامی و دفع فعالیت‌های نظامی است.

در ماه ژانویه، آمریکا درخواست کره‌شمالی برای لغو مانور مشترکش با سئول را در مقابل تعلیق آزمایش‌های اتمی پیونگ‌یانگ رد کرد. پیونگ یانگ طی چند سال گذشته سه آزمایش سلاح هسته‌ای انجام داده است. این اتفاقات در شرایطی رخ داده است که دو کره به صورت رسمی در حالت جنگی هستند چراکه پس از جنگ سال‌های 1950 تا 1953 هیچ توافق صلحی بین پیونگ‌یانگ و سئول به امضا نرسید.

انتهای پیام

کد N743341