عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس:

آمریکا در مذاکرات تنها به دنبال منافعش است

مذاكره

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات آمریکایی‌ها از سر دشمنی و خصومت با نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود، گفت: آمریکا در مذاکرات تنها به دنبال منافعش است.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با دشمنی به نام غرب و در رأس آن استعمار آمریکا روبرو است. با نگاهی به قبل از پیروزی انقلاب به این واقعیت می‌رسیم که آمریکایی‌ها در منطقه سه پایه تحکیم و نفود یعنی ایران،‌ عربستان و رژیم صهیونیستی را داشتند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک پایه همراه همیشگی آمریکا حذف شد.

وی افزود: از طرف دیگر با نگاهی به اتفاقات ده سال گذشته در منطقه این موضوع نیز کاملا مشهود است که پایه های رژیم صهیونیستی کاملا لرزان شده، عربستان نیز وضعیت مشابه رژیم صهیونیستی را دارد به خصوص بعد از مرگ ملک عبدالله دیگر نمی‌تواند همچمون سالیان گذشته نقش آفرینی در جهت تحکیم مواضع آمریکا داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از این نظر می‌توان گفت آمریکایی‌ها ظرف چند سال گذشته به دلیل از دست دادن پایگاه‌هایشان در منطقه دچار دستپاچگی شدند به همین دلیل معتقدند باید با عامل اصلی ایجاد کننده شرایط موجود دشمنی کنند که عامل اصلی را نظام جمهوری اسلامی ایران تشخیص دادند.

وی ادامه داد: بر این اساس تمامی اقدامات آمریکایی‌ها از سر خصومت و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران است، امروز برای ادامه هدفشان اقداماتی را در مورد فعالیت هسته‌ای ایران انجام می‌دهند و تلاش می‌کنند تا نقطه نظرات جامعه جهانی را علیه جمهوری اسلامی منفی کنند، از جمله آن این است که مدعی می‌شوند فعالیت ایران صلح‌آمیز نیست و در جهت نظامی شدن است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه آمریکا در مذاکرات تنها به دنبال منافعش است، گفت: آمریکایی‌ها مطلقاً به تعهداتشان نسبت به دیگر کشورها و قوانین بین‌الملل پایبند نیستند و در همین راستا خشونت خود را به صورت آشکار و به هر شکلی با نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده و هر روز بازجویی می‌کنند.

حیدرپور در پایان گفت: این نوع رفتار و برخوردی که با جمهوری اسلامی ایران از طرف آمریکایی‌ها می‌شود نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به هیچ وجه به مقررات بین‌الملل و حفظ حقوق سایر کشورها از جمله نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند نیستند.

انتهای پیام

کد N743234