ریابکوف خبر داد

دیدار ظریف و لاوروف در روزهای آتی

ايران, روسيه, محمدجواد ظريف

معاون وزیر امور خارجه روسیه از دیدار وزیر امور خارجه این کشور با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی‌اش در اوایل ماه مارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور اوایل ماه مارس با همتای ایرانی‌اش دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

ریابکوف تصریح کرد: هنوز تصمیمات دقیق در این باره گرفته نشده است اما من هیچ چیز را غیرمحتمل نمی‌دانم.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اخیر میان ایران و گروه 1+5 گفت: پیشرفت در مذاکرت بر سر برنامه هسته‌ای ایران کاملاً مشخص است و برای بازگشت به تحریم‌های جدید دلیلی وجود ندارد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: چنین بحثی کاملاً غیرسازنده خواهد بود.

وی افزود: به همین دلیل من معتقدم امکان این‌که آمریکا تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کند کاملاً بی‌پایه و اساس است. حتی کسانی که مسأله تحریم‌ها را به طور کلی نفی نمی‌کنند اکنون اذعان دارند که در شرایط کنونی دلیلی برای تحریم دوباره ایران وجود ندارد.

ریابکوف تصریح کرد: هنوز تصمیمی در خصوص نشست وزرای امور خارجه کشورهای گروه 1+5 و ایران اتخاذ نشده است و احتمالاً مذاکرات به همین صورت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد وزیران خارجه برخی از این کشورها به صورت دوجانبه یا اشکال دیگر تماس‌هایی با یکدیگر برقرار خواهند کرد تا مواضع خویش را با یکدیگر هماهنگ کنند.
کد N743069