با موافقت نمایندگان انجام شد:

تعیین درآمد 48 هزار میلیارد تومانی حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها

مجلس

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394، تبصره 21 آن را که جزء مواد ارجاعی به کمیسیون تلفیق بود مورد رسیدگی قرار دادند.

با رای موافق نمایندگان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات 48 هزار میلیارد تومان تعیین شد.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394، تبصره 21 آن را که جزء مواد ارجاعی به کمیسیون تلفیق بود مورد رسیدگی قرار دادند.

براین اساس درآمد حاصل از اجرای مفاد مواد 1 و 3 قانون مذکور در سال 94 تا مبلغ 480 هزار میلیارد ریال تعیین می‌گردد.

همچنین 100 درصد منابع حاصل از افزایش قیمت برق و آب در سال‌های 1393 و 1394 به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.

در ادامه این بررسی محمد دهقان پیشنهاد داد دولت به خانوارهایی که دارای درآمد بالای 3 میلیون تومان هستند یارانه ندهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با این تأکید که دولت در تشخیص خانوارهای پردرآمد تردید دارد گفت:‌ چرا چند هزار میلیارد تومان از پول نفت صرف پرداخت یارانه به خارج نشینان یا تجاری که درآمدهای میلیاردی دارند،‌ شود.

به گزارش خانه ملت دولت و کمیسیون مخالف این پیشنهاد بودند و نهایتاً نیز مورد تصویب نمایندگان قرار نگرفت.

محمدرضا باهنر که ریاست ساعات پایانی مجلس را برعهده داشت،‌توضیح داد: ‌دولت این اختیار را دارد و می‌تواند یارانه خانوارهای دارای درآمد بالا را هر طور که صلاح می داند لغو یا حذف کند لذا دست دولت برای اجرای نحوه شناسایی آنها باز است.

کد N743018