پیام هاشمی رفسنجانی به کنگره الگوهای جاودانه، اسوه‌های صبر

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني,شهدا

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به کنگره الگوهای جاودانه، اسوه‌های صبر، خانواده‌های شهدا را انسان‌های شریفی خواند که در دامان خود گوهرهای بزرگی چون شهدا را پرورش داده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به کنگره الگوهای جاودانه، اسوه‌های صبر به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لا تَحسَبَنَ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیل الله اَمواتَاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبّهم یُرزَقون

خداوند را شاکرم که به برکت خون شهدا و ایثار جانبازان توفیق یافتم چند کلمه‌ای را با شما عزیزان مطرح نمایم.

گرچه جای خالی شهدا برای همه ما به خصوص برای خانواده‌های آنها حزن‌انگیز است، اما آنچه که آنها و انقلاب و کشور به دست آوردند و آنچه که خانواده‌ها و بازماندگانشان به دست آوردند، خیلی بیشتر از آن چیزی است که از دست داده‌اند.

خداوند به ما می‌فرماید: «به مخیله خودتان هم خطور ندهید که شهدا مرده‌اند، شهدا زنده‌اند و پیش خدا حضور دارند و روزی می‌گیرند.» این حرف صریح و روشن است و جای شبهه نیست که مقام و منزلت شهید در اسلام بسی والاست و در قرآن تأکید شده است که شهدا مثل موجود زنده پیش خداوند وجود و حیات دارند و حتی روزی می‌گیرند. در آیه دیگری می‌فرماید «والحقنا بهم ذریّتهم» ذریه آنها را در قیامت به آنها ملحق خواهیم کرد.

جانبازان، رزمندگان و آزادگان، مؤمنانی هستند که بر عهد خود صادقانه مانده‌اند و در برابر مشکلات و سختی‌ها صبور بوده و در هر زمان و مکانی که باشند، حاضرند مانند دوستان شهید خود، با اهدای جان خود، عهدی را که با خدای خود بسته‌اند، عملی کنند.

در این میان تمامی خانواده‌های ایثارگران، پدران و مادران، همسران و فرزندان، پاداشی بزرگ و اجری عظیم در نزد خدای خود دارند. آنان بودند که در دامان خود، چنین گوهرهای بزرگی را پرورش داده‌اند که با حضور آگاهانه و غیرتمندانه خود، بر عهد با خدای خویش پای فشردند و اسلام و انقلاب و میهن اسلامیمان را از خطر دشمن رهانیدند.

برگزاری چنین کنگره بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی که توانسته است عطر و بوی ایثار و شهادت را در دانشگاه زنده گرداند و نمونه‌هایی از نمونه‌های صبر و ایثار و انواری از رفتارهای ایثارگرانه و الگوهای جاودانه را به جوانان پاک کشورمان هدیه نماید، بسی جای خوشحالی است و خداوند را از این بابت سپاسگزاریم.

از دست‌اندرکاران این کنگره که با همت و تلاش خود این الگوهای جاودانه را برای نسل حاضر و نسل‌های آینده معرفی کرده و قدردان خانواده‌های آنان، که حقیقاً اسوه‌های صبر و استقامت می‌باشند، تجلیل و تقدیر نموده‌اند، کمال سپاسگزاری را دارم و توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

انتهای پیام

کد N742795