با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

مجوز مجلس به دولت برای تأمین مالی طرح‌های نفتی و گازی از صندوق توسعه ملی

مجلس

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394 و مواد ارجاعی آن که در کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گرفته بود با الحاق یک بند به این لایحه موافقت کردند.

نمایندگان با تأمین مالی طرح های توسعه ای در میادین مشترک نفتی و گازی از منابع صندوق توسعه ملی موافقت کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394 و مواد ارجاعی آن که در کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گرفته بود با الحاق یک بند به این لایحه موافقت کردند.

براساس این بند الحاقی به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود به منظور پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح های توسعه‌ای در میادین مشترک نفتی و گازی که به تصویب شورای اقتصاد رسیده مبلغ 4 میلیارد و 800 میلیون دلار در بانک ها سپرده‌گذاری نماید.

گفتنی است در جریان رسیدگی به این بند الحاقی علیرضا محجوب نماینده مردم تهران پیشنهاد حذف این بند را مطرح کرد که مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

همچنین الیاس نادران پیشنهاد کرد عبارت "به تصویب شورای اقتصاد رسیده"حذف شود چرا که وجود این عبارت باعث ایجاد محدودیت برای برخورداری بخش خصوصی از منابع صندوق توسعه ملی می شود در حالی که منابع این صندوق برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

نادران گفت: با توجه به اینکه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی از شورای اقتصاد مجوز می گیرند اگر این عبارت حذف نشود این بند خلاف قانون برنامه خواهد بود که نمایندگان با این پیشنهاد نیز مخالفت کردند.

کد N742545