قبل از دیدار با آمانو

عراقچی: امیدواریم هم‌زمان با پیشرفت مذاکرات با 1+5 با آژانس هم زودتر به نتیجه برسیم

مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمانو,سيدعباس عراقچي,مذاكرات هسته‌اي

معاون وزیر خارجه ایران گفت: به منظور حل و فصل مسائلی که از گذشته میان تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باقی مانده است، امروز (سه‌شنبه) با یوکیا آمانو دیدار می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدعباس عراقچی افزود: این دیدار در رابطه با همکاری‌هایی است که بین ایران و آژانس وجود دارد و برای حل و فصل مسائلی است که از گذشته مانده و یا مسائل جاری تا بتوان پیشرفت بهتری در این همکاری‌ها ایجاد کرد.

عراقچی گفت: آمانو، مدیرکل آژانس اخیرا دیدار خوبی را با آقای ظریف در مونیخ داشت و در آن دیدار قرار شد که گفت‌و‌گوهایی بین ایران و آژانس در سطوح بالا تقویت و بیشتر شود و امیدوار هستیم که به گسترش همکاری‌هایی که در حال حاضر بین ایران و آژانس وجود دارد، منجر شود.

معاون وزیر خارجه کشورمان افزود: به هر حال مسائلی از گذشته مانده که این مسائل باید هرچه زودتر حل و فصل شود. ما حرکت‌های خوبی را در طول سال گذشته داشتیم. یک چارچوب همکاری بین ایران و آژانس امضا شده و بر اساس آن حرکت‌ها و همکاری‌هایی را داشتیم.

عراقچی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر در وین با اشاره به اینکه لازم است همکاری‌هایی که تا الان بوده و راههای تسریع و تسهیل این همکاری‌ها مرور شود، گفت: انشاءالله هم‌زمان با پیشرفت مذاکرات با 1+5 ما با آژانس هم بتوانیم مسائل را هرچه زودتر به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام

کد N742378