در پیامی؛

ابراهیم یزدی درگذشت صادق طباطبایی را تسلیت گفت

سیاست داخلی

شادروان طباطبایی، فرزندی شایسته و صالح برای پدر و مادرش، همسر خوبی برای شما وپدری شایسته برای فرزندانش، خدمتگذاری صادق برای کشورش و یاری وفادار برای دوستان و همفکرانش بود

وزیر امور خارجه دولت موقت در پیامی درگذشت سخنگوی دولت موقت را به خانواده او تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، ابراهیم یزدی در پیام خود خطاب به همسر شادروان صادق طباطبایی درگذشت وی را ضایعه‌ای برای کشور و جنبش اصلاح طلبی دانسته و آن را از طرف نهضت آزادی به خانواده‌های طباطبایی، صدر و خمینی تسلیت گفته است.

همچنین وی عصر دیروز با حضور در منزل مرحوم صادق طباطبایی با خانواده آن مرحوم دیدار کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

سرکار خانم فاطمه طباطبایی (صدر عاملی)

با سلام

از جانب خود و دوستان درگذشت همسر بزرگوارتان را به شما و فرزندانتان، خانم غزاله طباطبایی و آقای عدنان طباطبایی تسلیت می‌گویم. شادروان دکتر سید محمدصادق طباطبایی، فرزندی شایسته و صالح برای پدر و مادرش، افتخارخانواده‌اش، همسر خوبی برای شما وپدری شایسته برای فرزندانش، خدمتگذاری صادق برای کشورش، که به آن عشق می‌ورزید، و یاری وفادار برای دوستان و همفکرانش بود. در دوران قبل از انقلاب او نقش مفید وارزنده‌ای در سازماندهی جوانان مسلمان دراروپا داشت. پس از انقلاب، در دولت موقت شادروان مهندس بازرگان مصدرخدمات صادقانه و سازنده‌ای بود. پس از آن اگر چه هیچ مسئولیتی در حاکمیت نداشت اما هرگز از دفاع و پاسداری از ارزش‌های انقلاب و حقوق ملت و خدمت به کشورش غافل نبود.
درگذشت دکتر صادق طباطبایی ضایعه‌ای برای کشورمان و برای جنبش اصلاح طلبی محسوب می‌شود.

با احترام

دکتر ابراهیم یزدی

کد N742242