عفو بین‌الملل: حملات مصر به درنه در لیبی "جنایت جنگی" است

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که مسوولان مصری احتیاط لازم را برای جلوگیری از کشته شدن غیرنظامیان در حملات خود به شهر درنه در شرق لیبی در پیش نگرفتند و در این حملات غیرنظامیان و افراد مسلح از یکدیگر مستثنی نشده و این اقدام جنایت جنگی به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عفو بین‌الملل در گزارشی که دوشنبه شب صادر شد اعلام کرد که درخصوص حملات ارتش مصر در روز 16 فوریه به درنه تحقیقاتی را به عمل آورده است و از این تحقیقات این نتیجه حاصل گشته است که دستکم دو موشک به منطقه‌ای اصابت کرده‌اند که در آن ساکنان بسیاری حضور داشتند که این حمله به کشته شدن تعدادی از غیرنظامیان انجامید.

عفو بین‌الملل تاکید کرد که در این حملات هفت غیرنظامی کشته شدند که آنها یک مادر و سه فرزندش بودند و سه تن دیگر نیز در این میان کشته شدند که برخی از آنها به دلیل سقوط آوار و برخی دیگر به دلیل ترکش‌ها کشته شدند.

این سازمان به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد که در این حملات مواضع نظامی وابسته به افراد مسلح هدف قرار گرفت که برخی از این مقرها در کنار ساختمان‌های غیرنظامیان قرار داشتند و مسوولان مصری باید جزئیات و اطلاعات مربوط به این حملات را روشن سازند.

در پی اقدام تروریست‌های داعش در بریدن سر 21 قبطی مصری در شهر سرت لیبی، جنگنده‌های مصری دست به حملاتی علیه مواضع داعش زدند.

قاهره نیز اعلام کرد که این حملات صورت گرفته توسط جنگنده‌های مصری بسیار دقیق بوده و با توجه بسیاری برنامه‌ریزی شده بود.

عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر نیز پیشتر در سخنانی اعلام کرد: مواضعی که توسط جنگنده‌های مصری هدف قرار گرفتند با دقت و براساس اطلاعات دقیق انتخاب شده بودند تا کسی گمان نکند که ما علیه غیرنظامیان دست به اقدامات خصمانه زده‌ایم.

انتهای پیام

کد N742108