عمر البشیر: بشار اسد بخشی از راه‌حل سوریه است/برای برقراری آرامش در لیبی تلاش می‌کنیم

سودان

رئیس‌جمهوری سودان با بیان اینکه با راه‌ حل سیاسی در سوریه موافق است، گفت: بشار اسد بخشی از این راه‌ حل در مرحله انتقالی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمر البشیر، رئیس‌جمهوری سودان در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد که کشورش از طریق رابطه خود با گروه‌ها در طرابلس لیبی تلاش می‌کند تا گروه‌های لیبیایی را با هم آشتی داده و بدین ترتیب جنگ در این کشور متوقف شود.

وی افزود: ما با کشورهای همسایه لیبی در تلاش هستیم تا از روابط خود برای حل مشکل این کشور بهره جسته و ما حامی یک طرف علیه طرف دیگر برای ادامه درگیری‌ها در این کشور نیستیم و من مخالف درگیری‌ها و حامی وحدت لیبی هستیم.

عمر البشیر عنوان داشت: لیبی یک کشور بزرگ است و در آن مقادیر زیادی سلاح وجود دارد و هرگونه کوتاهی در خصوص امنیت در لیبی یا تجزیه این کشور باعث می‌شود که ما بهای آن را بپردازیم.

وی افزود: برادران در لیبی در اوضاع فوق‌العاده‌ای به سر می‌برند و درگیری‌هایی در این کشور در جریان است و تلاش ما در راستای توقف این درگیری‌ها است.

رئیس‌جمهوری سودان همچنین اعلام کرد که کشورش دولت ملی لیبی در طبرق را به رسمیت می‌شناسد.

وی درخصوص سوریه نیز گفت که موافق راه‌ حل سیاسی در سوریه است که بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بخشی از راه‌ حل آن در مرحله انتقالی باشد.

وی افزود: باید راه‌ حلی صورت بگیرد که همگان را شامل شود و بشار اسد مستثنی نشود و اگر وی بخشی از راه‌ حل نباشد درگیری‌ها تا پایان ادامه خواهد داشت.

عمر البشیر گفت: طرف‌های بسیاری هستند که برایشان ادامه جنگ در سوریه بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام

کد N742092