عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری :

هیچ سالی به اندازه 93 در جهت تحقق شعار سال حرکت نشده است

سیاسی

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری گفت: دولت با مدیریت جهادی طی یک سال گذشته توانست اقتصاد کشور را از رکود خارج کرده، تورم را مهار کند و در نتیجه پیشرفت اقتصادی را تحقق بخشد.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با میزان تحقق شعار سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار کرد: با بررسی سال‌های گذشته به نظرم هیچ سالی به اندازه سال 93 در جهت تحقق شعار سال حرکت نشده است.

وی به دستاوردهای دولت در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: تورم از بالای 40 درصد به زیر 20 درصد کاهش یافته، فضای کسب و کار نسبت به گذشته بهبود یافته است، کشور از رکود خارج شده و نرخ رشد منفی 5/8 درصد به رشد مثبت رسیده است که همه اینها نشان از موفقیت جدی دولت در عرصه اقتصادی با وجود تداوم تحریم‌ها و شرایط نامساعد بین‌المللی دارد.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری به فعالیت‌های دولت در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: دولت به خوبی طی یک سال گذشته در زمینه ایجاد فضای مناسب فرهنگی در کشور متناسب با شان ملت ایران تلاش کرده است تا فضای بازی ایجاد کند و سلایق مختلف بتوانند دیدگاه‌های فرهنگی‌شان را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان دولت کار شبانه‌روزی کرده‌اند، گفت: اگر تلاش‌های شبانه‌روزی نبود و از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده نمی‌شد این دستاوردها به سادگی حاصل نمی‌شد.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه متاسفانه مجلس در زمینه تحقق شعار سال به دولت کمک نکرد، یادآورشد: علیرغم تلاش‌های معتدلین مجلس، تندروها و افراطیون فشارهای مختلفی را به دولت وارد کردند از جمله با طرح موضوع استیضاح و سوال از وزرا، زیر سوال بردن دستاوردهایی چون مذاکرات هسته‌ای که تا به اینجا موفق بوده است سر راه دولت مانع‌تراشی و سنگ‌اندازی کردند اما علیرغم تمام این فشارها دولت در مجموع توانسته است در حوزه اقتصادی دستاوردهای خوبی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N742028