احتمال کاهش 10 درصدی بودجه نظامی روسیه در سال 2015

مدیر عامل یک شرکت دولتی مهم روسیه از احتمال کاهش بودجه نظامی این کشور تا سقف 10 درصد در سال 2015 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این درحالی است که بودجه دفاعی روسیه در سال جاری میلادی به سبب فشارهای مالی که تحولات اوکراین و تحریم‌های غرب به اقتصاد روسیه وارد کرده‌اند، از نزدیک تحت نظر قرار دارد.

وزیر دارایی روسیه ماه گذشته میلادی گفت که به جز حوزه دفاعی، بودجه همه بخش های دولت روسیه در سال 2015 باید تا میزان 10 درصد کاهش یابد.

سرگئی چمزوف،مدیر عامل شرکت فن‌آوری و دفاعی دولتی "روستک" که از هم‌پیمانان مهم ولادیمیر پوتین است، امروز (دوشنبه) از احتمال تاثیر کاهش بودجه‌های روسیه بر ارتش این کشور خبر داد.

چمزوف در کنفرانسی خبری در حاشیه کنفرانس دفاعی ابوظبی اظهار داشت: بودجه ارتش روسیه ممکن است به میزان کمی و در محدوده 10 درصد کاهش یابد اما هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

چمزوف همچنین پذیرفت که روسیه باید در پاسخ به تحریم‌های اعمال شده از سوی غرب، تغییراتی را در صنایع دفاعی خود ایجاد کند.

وی تاکید کرد: تحریم‌های غرب ما را وادار کردند تا خودمان تجهیزات‌مان را تولید کنیم. پیش از تحریم‌ها ما تجهیزات نظامی خود را از اوکراین که دارای تعداد زیادی کارخانه تجهیزات دفاعی است، تامین می‌کردیم. ما برنامه ریزی کرده‌ایم تا سال 2017 خودمان واردات‌ را جایگزین کنیم.

با این حال چمزوف گفت: بالا بودن قیمت دلار به نسبت روبل اکنون برای بخش صادرات تسلیحات روسیه سودمند است.

وی افزود: روسیه مجموعا سفارش‌هایی به ارزش 40 میلیارد دلار برای صادرات تسلیحات خود در سه تا چهار سال آینده دریافت کرده و بزرگترین خریداران سلاح ما هند، چین ، خاورمیانه و آمریکای لاتین هستند.

شرکت دفاعی و فن‌آوری روستک دارای سهام در برخی از بزرگترین صنایع روسیه بوده و همچنین با چندین شرکت بزرگ خارجی شریک است. این شرکت به غیر از حوزه دفاعی دارای منافعی در حوزه خودروسازی و تولید فلز است.

انتهای پیام

کد N741823