وزرای گروه یورو فردا اصلاحات پیشنهادی یونان را بررسی می‌کنند

سخنگوی وزارت دارایی آلمان اعلام کرد وزرای دارایی منطقه یورو فردا (سه شنبه) فهرست اصلاحات مالی پیشنهادی یونان را در یک کنفرانس تلفنی بررسی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارتین یاگر، سخنگوی وزارت دارایی آلمان امروز (دوشنبه) گفت که برلین انتظار دارد فهرست اصلاحات پیشنهادی دولت یونان منسجم و قابل پذیرش باشد.

وی تاکید کرد: همانطور که روز جمعه مورد توافق قرار گرفت، نهادهای ناظر شامل بانک مرکزی اروپا، کمیسیون اروپا و صندوق بین‌المللی پول نخست به این فهرست نگاه کرده و سپس نظر خود را درباره آن اعلام خواهد کرد. پس از آن با در نظر گرفتن این نظر، وزرای دارایی گروه یورو به بحث درباره فهرست اصلاحات پیشنهادی یونان می‌پردازند و براساس طرح‌های فعلی، این مباحثه در قالب یک کنفرانس تلفنی انجام خواهد شد.

همچنین یونان قرار است تا دوشنبه شب، فهرست اصلاحات پیشنهادی خود را به نهادهای ناظر بر بدهی این کشور ارائه کند تا تایید نهایی این سه نهاد را به منظور تمدید وام‌های اضطراری خود به دست آورد.

روز جمعه دولت یونان و طلبکاران این کشور توافق کردند تا به مدت چهار ماه دیگر وام‌های اضطراری یونان را تمدید کنند.

یونان قرار است در ازای تمدید وام‌های اضطراری که به وام‌های نجات یونان معروف است، فهرستی از تدابیر بودجه‌ای را که به منظور ارتقای اقتصاد خود و بازپرداخت بدهی‌ها در نظر می‌گیرد، به کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین الملی پول ارائه دهد.

این سه نهاد اعلام کرده‌اند به مجرد دریافت این اصلاحات پیشنهادی از سوی یونان تا روز سه‌شنبه در خصوص اینکه آیا فهرست یونان قانع کننده است یا خیر تصمیم خواهند گرفت.

وام‌های پرداخت شده از سوی اروپا به یونان پس از 28 فوریه منقضی می‌شود و بنابراین باید در روزهای آتی یونان توافقی نهایی برای وام‌های خود به دست بیاورد.

انتهای پیام

کد N741783