پیام تسلیت حزب کارگزاران سازندگی به سید حسن خمینی و بیت آیت الله خاتمی

حزب کارگزاران سازندگی در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت صادق طباطبایی و فاطمه خاتمی را به حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و بیت آیت الله خاتمی تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایارن(ایسنا)، متن پیام ‌حزب کارگزاران سازندگی به حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور آیت الله جناب اقای حاج سید حسن خمینی

درگذشت دایی محترمتان جناب اقای دکتر صادق طباطبایی را به شما،مادر مکرمه تان خانم دکتر فاطمه طباطبایی و بیت شریف امام خمینی تسلیت عرض می‌کنیم.

آن مرحوم از یاران امام و انقلاب بود که همواره مشی معتدل و معتقد به انقلاب و اسلام و ایران داشت.دکتر طباطبایی هم تحصیلکرده علوم جدید بود و با فرهنگ نوین آشنا بود و هم بر زانوی سنت بزرگ شده بود و از ادب دین اگاه بود و از این رو در نظر و عمل می‌توانست سفیر و میانجی خوبی میان روشنفکران متدین و روحانیان مبارز باشد و به عنوان نسل تازه ای از نخبگان اجتماعی مورد اقبال مردم قرار گیرد.

همچنین در پیام‌ حزب کارگزاران سازندگی به بیت مرحوم آیت الله خاتمی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور بیت محترم آیت الله خاتمی

قرار گرفتن ایشان به عنوان فرزند ایت الله العظمی سلطانی طباطبایی در جایگاهی مورد اعتماد دو بیت معظم امام خمینی و امام موسی صدر جایگاه ارجمندی بود که مرحوم دکتر صادق طباطبایی به خوبی به اهمیت ان واقف بود و می کوشید به معنای دقیق کلمه حلقه ی «صادق»ی میان ان دو باشد . نقش ان مرحوم در کنار حاج سید احمد اقای خمینی نیز برگ دیگری از جایگاه ایشان در خدمت به انقلاب بود که نباید فراموش شود.همچنان که اثار علمی و فرهنگی ان مرحوم ،به خصوص سینه مالامال از سر و سیر انقلاب و تاریخ نهضت همواره میتواند مورد استفاده محققان قرار گیرد.

مراتب تسلیت ما را پذیرای باشید .

حزب کارگزاران سازندگی ایران /چهارم اسفندماه ۱۳۹۳

انتهای پیام

کد N741673