کشته شدن 1600 تروریست در حملات 5 ماه گذشته در سوریه

دیده بان حقوق بشر سوریه امروز (دوشنبه) اعلام کرد، حملات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه طی پنج ماه گذشته بیش از 1600 تن را که اکثرا شبه‌نظامی و تروریست بودند، کشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ رامی عبدالرحمان، دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن گفت، تقریبا تمامی افرادی که در این حملات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه کشته شدند، جزء‌ تروریست‌های داعش و شبه‌نظامیان جبهه النصره مرتبط با القاعده بودند. با این حال کشته شدن 62 غیرنظامی در پی این حملات نیز ثبت شده است.

این دیده بان افزود: این حملات هوایی که از 23 سپتامبر سال 2014 میلادی آغاز شده 1465 عضو از گروه تروریست داعش را که اکثر آن‌ها غیر سوری بودند، کشته است.

73 شبه نظامی دیگر از جبهه النصره به همراه مردمی که از یک گروه شبه نظامی توسط تروریست‌های داعش در رقه اسیر شده بودند، کشته شدند.

واشنگتن و ائتلاف کوچکی از کشورهای عربی حمله علیه تروریست‌های داعش در سوریه را سال گذشته میلادی آغاز کرده و عملیات‌های تحت رهبری آمریکا با ائتلافی وسیع‌تر علیه داعش در عراق توسعه یافته است.

داعش در سال 2013 میلادی در سوریه پدیدار شد که از شاخه عراقی سابق القاعده رشد یافته بود. اما داعش از القاعده جدا شد و در مناطق تحت تصرفش در سوریه و عراق "خلافت" اعلام کرد و شبه نظامیان خارجی را جذب کرده و اقدامات خشونت‌آمیزی انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N741564