اوکراین محور رایزنی وزیر خارجه انگلیس در استونی

سیاسی

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (دوشنبه) با همتای خود از استونی در تالین دیدار می‌کند تا درباره روابط انگلیس - استونی، درگیری اوکراین، جنگ با داعش و آینده اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس در جریان سفر یک روزه خود به استونی با کیت پنتوس - رزیمانوس، وزیر خارجه استونی درباره درگیری‌ها در شرق اوکراین گفت‌وگو خواهد کرد.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: هاموند با همتای خود دیدار خواهد کرد تا درباره روابط استونی - انگلیس، مسائل سیاست‌ خارجی از جمله درگیری میان روسیه و اوکراین، مقابله با داعش و آینده اتحادیه اروپا گفت‌وگو کند. از جمله دیگر مسائلی که در دستور کار هاموند و وزیر خارجه استونی قرار دارد، همکاری در زمینه امنیت ساییری و ارزیابی اقدامات علیه گروه تروریستی داعش است.

وزیر خارجه انگلیس همچنین با رئیس کمیته‌های روابط خارجی و اتحادیه اروپای استونی و نیز فرمانده کل نیروهای دفاعی استونی و نیز فرمانده کل نیروهای دفاعی استونی دیدار خواهد کرد.

در سال جاری و سال گذشته میلادی، اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورهای متحد یک‌سری تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کردند و بهانه آنها حمایت مسکو از شبه‌نظامیان جدایی‌طلب روس‌گرا در شرق اوکراین بود. کرملین با رد اتهام‌های مطرح شده، تاکید دارد که در مسائل داخلی کی‌یف دخالتی ندارد و سیاست ناکارآمد تحریم‌ها موجب حل اختلافات شرق اوکراین نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N741172