سمیر جعجع: ما در حال حاضر بهای سیاست‌های آمریکا را می‌پردازیم

لبنان

سمیر جعمع اظهار داشت: در حال حاضر لبنان بهای سیاست‌های آمریکا را می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الاخبار چاپ لبنان، سمیر جعجع، رهبر حزب القوات اللبنانیه، در خصوص مساله خلأ پست ریاست جمهوری در لبنان اظهار کرد: ما آماده هستیم تا برای برگزاری انتخابات سریعتر نشست‌هایی را برگزار کنیم چرا که بدون داشتن رئیس جمهور هیچ تغییری در کشور حاصل نخواهد شد و باید هرچه سریعتر میان گروه القوات اللبنانیه و جریان آزاد ملی توافق صورت گیرد.

وی در خصوص نقش آمریکا و سیاست‌های بی‌نتیجه آن در سوریه و منطقه گفت: سیاست خارجی آمریکا در این مرحله جدی نبوده چرا که آمریکا اعلام کرده که قصد دارد اعضای مخالفان سوری را تحت آموش نظامی قرار بدهد آیا کسی باور می‌کند که این تصمیم آمریکا آن هم پس از گذشت چهار سال از جنگ سوریه تصمیمی منطقی باشد و دیگر اینکه آمریکایی‌ها از آموزش نظامی پنج هزار مخالف صحبت می‌کنند که قرار است آموزش آن‌ها تا پایان سال 2016 به پایان برسد در صورتی که صدها هزار نفر در سوریه در حال جنگیدن هستند. این در حالی است که همه می‌دانند که در تمام جنگ‌ها آموزش‌های نظامی بسیار سریع و مختصر است. پس با این حال آیا اتخاذ چنین تصمیمات و سیاست‌هایی عاقلانه و منطقی است و نتیجه‌ای هم دارد؟!

سمیر جعجع در ادامه افزود: ما در خصوص مساله لبنان در حال پرداخت بهای اقدامات کسانی هستیم که وارد جنگ سوریه شده و همچنین بهای کارهای کسانی را می‌پردازیم که می‌خواهند لبنان را به جنگ منطقه‌ای بکشانند و مهمتر از همه اینکه ما بهای سیاست‌های غیرجدی آمریکا را از چهار سال گذشته تاکنون می‌پردازیم. به همین خاطر همه ما باید برای تسریع روند انتخاب رئیس جمهوری بیش از پیش تلاش کنیم چرا که اوضاع خاورمیانه در اوضاع بدی است و لبنان نباید میان سیاست‌های منطقه ساکت بماند و با انتخاب رئیس جمهور خود اوضاع منطقه و کشور را سامان دهد.

انتهای پیام

کد N741124