برگزاری همایش "عدالت برای فلسطین" در بیروت

سیاسی

بیش از 400 شخصیت از 40 کشور عربی و غیر عربی با حضور در همایش بین‌المللی "عدالت برای فلسطین" حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، در همایش سالانه "عدالت برای فلسطین" که در بیروت برگزار شد شخصیت‌هایی از بیش از 40 کشور جهان گرد هم جمع شدند تا ادامه اشغالگری‌ رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کنند. حاضران در این همایش از طرف‌هایی که از حمایت از مساله فلسطین کوتاهی کرده‌اند دعوت کردند، بار دیگر حمایت خود از مردم فلسطین را اعلام کنند.

مبارکه البراهمی، نماینده کشور تونس گفت: گروه‌های تکفیری بهترین نشانه این اشغالگری است. شما می‌بینید که در سوریه چه اتفاقاتی می‌افتد وهمان جریانات به تونس هم منتقل شده است و این گروه‌های تکفیری تنها ابزارهای رژیم غاصب اسرائیل هستند که تلاش می‌کند با استفاده از این گروه‌های تروریستی، نگاه‌های جهان را از میدان واقعی نبرد دور کنند اما من بر این باورم که اراده و عزم مردم قدرتمندتر از آن است و سازمان‌های عربی نیز از جمله دولت سوریه بر نابودی این گروه‌های تکفیری مصر هستند.

در این همایش دوستداران فلسطین از کشور آمریکا نیز حضور داشتند که مهمترین آنها رمزی کلارک، وزیر پیشین دادگستری این کشور بود.

کلارک گفت: فلسطینی‌ها این حق را دارند که کشوری مستقل داشته باشند و اولین موضوعی که مطرح کردم مساله حذف کرسی سازمان آزادی بخش فلسطین(ساف) از سازمان ملل بود؛ چرا که فلسطینی‌ها این حق را دارند که به عنوان کشور در سازمان ملل حضور داشته باشد.

سفیر روسیه نیز به همراه هیاتی از مسکو در این همایش شرکت و بر حمایت خود از مردم فلسطین تاکید کردند.

آناستازیا اجیووا، رئیس مرکز فرهنگی اسلامی روسیه گفت: 80 درصد مردم روسیه حامی مردم فلسطین هستند و می‌بینیم که دولت و مردم روسیه از مردم منطقه از جمله سوریه و بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور و همچنین مساله فلسطین حمایت می‌کنند.

محمد قاسم، یکی از مسئولان سندیکاهای لبنان که فهرستی از جنایات رژیم صهیونیستی را از پیش از اشغال سرزمین‌ فلسطین جمع آوری کرده گفت: ما هم جنایات وکشتارهایی که این رژیم از ابتدا مرتکب شده جمع آوری کرده‌ایم.

دبیرخانه همایش سالانه "عدالت برای فلسطین" از سال 2007 برای حمایت از مردم فلسطین و محکومیت ناتوانی جامعه جهانی در تحقق عدالت برای مردم این سرزمین تشکیل شد.

انتهای پیام

کد N740710