باهنر در همایش روز ملی مهندسی؛

ارتقا سریع رتبه کسب و کار/سخنان رهبری برای ستاد مهندسین راهگشاست

سیاسی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین بابیان اینکه یکی از اهداف ستادمهندسی کشورکاهش نرخ بیکاری است گفت:رتبه کسب وکار به سرعت در حال ارتقا است وستاد مهندسی نیز تلاش خواهد کردتا این رتبه به جایگاه واقعی خود برسد.

 به گزارش خبرنگار مهر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش روز ملی مهندسی که صبح امروز در سالن همایش های برج میلاد در حال برگزاری است با تشکر از حضور رئیس جمهور در این مراسم، گفت: برای اولین بار به مناسبت روز ملی مهندس، ستاد مهندسی متشکل از صنف های مختلف جامعه مهندسی کشور تشکیل شد و رهبر معظم انقلاب نیز این ستاد را به حضور پذیرفتند و رهنمودهای تعیین کننده ای بیان کردند.

وی با اشاره به خدمات جامعه مهندسی کشور، گفت: مهندسین علاوه بر حضور تعیین کننده در حرکت های انقلابی، در مبارزه با رژیم فاسد گذشته در جریان دفاع مقدس نیز هر روز یک نوآوری داشتند و خیل عظیمی از آنها به شهادت رسیدند.

باهنر با اشاره به دیگر خدمات صادقانه صنف مهندسی کشور، تصریح کرد: ستاد مهندسی برای تجلیل از مهندسین و کارهایی که در جهت خدمت به مردم و کشور داشته اند، تشکیل شده است؛ از جمله مهندسین هسته ای و نانو و در راس همه آنها تجلیل از شهدای والا مقام مهندس.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با تشکیل این ستاد مهندسی امید و خودباوری در نسل جوان را نوید ببخشیم و در کاهش نرخ بیکاری موثر باشیم. همچنین ستاد مهندسی زبان گویا و فریاد بلندی در دفاع از حقوق بخش خصوصی خواهد بود و در جهت امنیت اقتصادی و بسط و گسترش کارآفرینی تلاش خواهد کرد.

وی ادامه داد: ستاد مهندسی با اجرای دقیق قانون کسب و کار، با بروکراسی اداری مبارزه می کند و الحمدلله رتبه کسب و کار نیز به سرعت در حال ارتقا است و ما باید تلاش کنیم که این رتبه به جایگاه واقعی خود برسد؛ لذا قصد داریم ستاد بزرگداشت مهندسی را دائمی کنیم.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه امید بسیاری از مهندسین به کارهای اصلاحی دولت تدبیر و امید است، اظهار داشت: جامعه مهندسی کشور خود را موظف می داند همه تلاش خود را بکند تا گره هایی که در اداره کشور وجود دارد را باز کند و هر روز باور این جمله «ما می توانیم» را بیشتر کند.

باهنر همچنین با اشاره به فیلم 5 هزار سال مهندسی کشور، گفت: فارغ التحصیلان فنی دانشگاه تهران فیلمی تحت عنوان 5 هزار سال مهندسی کشور در 4 بعد آب، خاک، آتش و هوا تهیه کرده اند که سند بسیار افتخارآمیزی است.