دستور رهبر کره‌شمالی برای آمادگی رزمی ارتش این کشور

رهبر جوان کره‌شمالی از ارتش کشورش خواست تا از آمادگی رزمی نیروها پیش از رزمایش آمریکا- کره‌جنوبی اطمینان حاصل کند؛‌ رزمایش هایی که تنش‌ها را در شبه جزیره کره تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (دوشنبه) گزارش داد، کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در سخنرانی "تاریخی" خود در کمیسیون مرکزی نظامی حزب حاکم گفت که ارتش باید "برای هر نوع جنگی از سوی دشمن در آمادگی کامل" به سر ببرد.

نشست مذکور پس از برگزاری رزمایش اخیر پیونگ یانگ با نظارت مستقیم کیم جونگ اون برگزار شد و هدف از آن شبیه‌سازی حمله‌ای از جانب کره جنوبی بود. یگان‌های توپخانه‌ای کره شمالی که در سال 2010 به جزیره یئونگ پیئنونگ در کره جنوبی شلیک کرده بودند، در رزمایش اخیر حضور داشتند و همین امر نگرانی‌ها را درباره وقوع درگیری‌ تمام عیار تشدید کرد.

کیم جونگ اون با تاکید بر اینکه ارتش خلق کره باید هر چه در توان دارد برای آمادگی رزمی نیروها انجام دهد، گفت: ارتش خلق کره باید ساختار تشکیلاتی خود را سازماندهی مجدد کند. طبق این گزارش، کیمسیون مرکزی نظامی همچنین درباره "تغییر سریع" عملیات‌های دفاعی ملی بحث و گفت‌وگو کرد اما جزئیات آن اعلام نشده است.

کره شمالی تاکنون سه بار آزمایش هسته‌ای انجام داده و تهدید کرده است که به دلیل افزایش تنش‌ها بر سر تحریم‌های جدید آمریکا گزارش حقوق بشری سازمان ملل آزمایش هسته‌ای چهارم را هم انجام داد. تنش‌های موجود احتمالا ماه آتی همزمان با برگزاری رزمایش سالانه سئول واشنگتن افزایش می‌یابد.

دو کشور فوق معتقدند که رزمایش‌ها ماهیتی دفاعی دارد اما پیونگ یانگ غالبا اقدام آنها را "تحریک برای حمله" قلمداد کرده و محکوم می‌کند. رهبر جوان کره شمالی در سخنانش همچنین گفت که ارتش خلق کره سال گذشته در انجام وظایفش دچار "انحرافاتی" شده است. دولت کره جنوبی در واکنش به نشست کمیسیون مرکزی نظامی پیونگ یانگ گفت که با دقت نتیجه نشست را پیگیری می‌کند اما با این حال تاکید کرد که احتمال تغییر استراتژی سئول بسیار اندک است.

انتهای پیام

کد N740409