تذکر یک نماینده در مورد بررسی طرح دایمی کردن احکام بودجه در خلال بودجه 94

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای از بررسی طرح دایمی کردن برخی احکام بودجه در میانه بررسی لایحه بودجه94 در مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهدی دواتگری در تذکری مستند به ماده 187 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: بر اساس این ماده از آیین‌نامه جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه بلاانقطاع منعقد می‌شود و طرح‌ها و لوایح دیگر در خلال آن قابل طرح نیست، مگر فوریتی پیش آید که به تشخیص مجلس تأخیر آن موجب زیان جبران‌ناپدیری باشد.

وی افزود: طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت دوفوریتی نبود و نظر مجلس هم در این رابطه اخذ نشد بلکه به نظر می‌رسد یک تصمیم مدیریتی بود. اما با توجه به سوگند هیأت رییسه انتظار می‌رود آیین‌نامه رعایت شود.

علی لایجانی در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: این مسأله جزو بحث‌های بودجه‌ای است. ما در واقع تبصره‌های بودجه‌ای را تجمیع کردیم؛ چراکه مواد مشابه این‌ها در لایحه بودجه 94 منوط به نظر شورای نگهبان بود؛ لذا در هیأت رئیسه بحث شد و راهی به غیر از این نداشتیم که طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح شود.

انتهای پیام

کد N740262