پیام تسلیت سیدهادی خامنه‌ای به سیدحسن خمینی

سیاست داخلی,سیدهادی خامنه‌ای

آن مرحوم که از تبارصالحان و پاکان تاریخ بود و در بیت شریف طباطبایی و خاندان معظم صدر پرورش یافت، زندگی عافیت‌طلبانه و رتبه‌های بالای علمی و تدریس در دانشگاه را ترک گفت تا درکنار مردم ایران، گوهر آزادی و مردمسالاری را تجربه کند.

سیدهادی خامنه‌ای در پیامی، درگذشت دکتر سیدصادق طباطبایی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ متن پیام سیدهادی خامنه‌ای به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت برادر گرامی، آقای دکتر سیدصادق طباطبایی، موجب تاثر و تاسف شد. آن مرحوم که از تبار صالحان و پاکان تاریخ بود و در بیت شریف طباطبایی و خاندان معظم صدر پرورش یافت، سالهای جوانی را در انس با دایی ارجمندش امام موسی صدر و ارتباط دائم با امام خمینی صرف مبارزات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کرد و زندگی عافیت‌طلبانه و رتبه‌های بالای علمی و تدریس در دانشگاه را ترک گفت تا در کنار مردم ایران، گوهر آزادی و مردمسالاری را تجربه کند.

او که به صفای باطن و اخلاق نیکو متصف بود، در مسولیت‌هایی که پس از پیروزی انقلاب برعهده داشت، صادقانه تلاش کرد و منشاء خدمات مختلفی برای مردم و نظام شد.

اینجانب این ضایعه را به همه علاقمندان و به ویژه اخوان محترم و سرکار خانم دکتر فاطمه طباطبایی و جناب حجه‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی و همسر گرامی و فرزندان ایشان تسلیت می‌گویم و علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسالت دارم.

سیدهادی خامنه‌ای

کد N740084