حجت الاسلام خامنه ای:

شعارهای کودکانه بر تعدادمخالفان نظام می افزاید

سیاسی

کرمان - دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) با اشاره به اینکه سر دادن شعارهای کودکانه تنها بر تعداد مخالفان نظام می افزاید، گفت: باید در دانشگاه ها مباحثه گذاشته شده و آگاهی دانشجویان بالا رود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه ‌ای بعدازظهر یکشنبه در آیین تاسیس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان هماهنگی افراد را لازمه جامعه دانست و گفت: یکی از رسالت های انجمن های اسلامی افزایش سطح آگاهی جامعه و ترویج فضیلت هاست.

وی با اشاره به اینکه هدف همگان باید خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد، افزود: اگر اصلاح طلبان و اصولگرایان در مسیر درست حرکت کنند به روزی خواهیم رسید که هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) با اشاره به اینکه باید اجازه دهیم همه افراد صحبت کرده و نظرات خود را بگویند، تصریح کرد: سخن حق به هر صورت جای خود را باز می کند و این سخن باطل است که عاقبت راه به جایی نخواهد برد.

تریبون ها باید در اختیار همگان باشد

حجت الاسلام خامنه ای با اشاره به اینکه اگر همه بتوانند تربیون داشته و صحبت کنند آگاهی جامعه نیز افزایش خواهد یافت، افزود: انحصار تربیون ها تنها توسط گروهی خاص باعث می شود که حرف های تکراری زده و سخنان برخی شنیده نشود که در این صورت جامعه متضرر می شود.

وی با انتقاد از مدیریت نادرست سال ها گذشته ابراز داشت: این امر سبب شد که بسیاری از اساتید بزرگ از دانشگاه ها اخراج یا به اجبار بازنشسته شوند که این افراد که جزو سرمایه های این مملکت بودند از دانشگاه جدا شدند و با از دست دادن این سرمایه ها باعث شد دچار ضرر شدیم.

اتهام دشمنی زدن به خدمت گزاران نظام به سود دشمنان است

حجت الاسلام خامنه ای با اشاره به تلاش های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب تصریح کرد: امروز همه ما باید با همدلی و وحدت برای خدمت به نظام تلاش کنیم و اینکه اتهام دشمنی به افرادی را که جزو خدمتگزاران نظام هستند بزنیم تنها به سود دشمنان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فتنه باعث کاسبی عده ای شده است، ابراز داشت: محروم کردن خدمتگزاران از خدمت و تهمت زدن به آنها نتیجه ای جز مخدوش کردن چهره اندیشه های اسلامی ندارد.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) با اشاره به اینکه این میدان براساس یکسری اصول و ارزش های صحیح پایه گذاری شده است، ابراز داشت: نباید اجازه دهیم امروز این عرصه به میدان جنگ و نفاق بدل شود.

در این هنگام عده ای شروع به شعار دادن کردند که حجت الاسلام خامنه ای در پاسخ به آنها گفت: بیان حرف های ناپسند و سر دادن شعار تنها این معنا را به همراه دارد که برخی از شنیدن حرف های درست هراس دارند و این شعارها دال بر بی ظرفیتی آنهاست؛ این افراد خود سخنان و عقاید خود را به زبان می آورند اما تحمل شنیدن سخنان مخالف را ندارند.

وی با اشاره به اینکه این شعارها مبین فاصله تفکر شما با اندیشه های دانشگاهی است، افزود: سخنانی که امروز از زبان بنده می شنوید حرف هایی است که از سر دلسوزی بوده و یقیین بدانید شناخت درستی از ولایت فقیه داشته و اصول سر جای خود هستند.

لزوم درک صحیح ارزش ها و استفاده درست از آنها

حجت الاسلام خامنه ای با تاکید بر لزوم درک صحیح ارزش ها و استفاده درست از آنها گفت: عده ای نمی دانند از چه طریقی باید از اسلام و ولایت فقیه حمایت کنند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: بسیاری از افراد که امروز این چنین شعارهایی سر می دهند زمانی که درک آنها عمیق تر شود از این رفتار خود پشیمان خواهند شد.

وی دلیل سر دادن شعارهای این چنین را جهالت دانست و افزود: بسیاری از این افراد که امروز شعار می دهند حتی به درستی معنی آنها را نمی دانند.

شعارهای کودکانه تنها بر تعداد مخالفین نظام می افزاید

حجت الاسلام خامنه ای با اشاره به اینکه شعارهای کودکانه به حیثیت نظام و انقلاب ضربه می زند، یادآور شد: افراد باید ادب اسلامی داشته باشند و رفتار صحیح با سخنان و عقاید مخالف خود را بیاموزند.

وی با اشاره به اینکه سر دادن شعارهای کودکانه تنها بر تعداد مخالفین نظام می افزاید، گفت: باید در دانشگاه ها مباحثه گذاشته شده و آگاهی افراد بالا رود.

سخنان حجت الاسلام خامنه ای با سردادن شعارهایی از سوی حضار و بی نتیجه ماندن تلاش برای آرام کردن فضا ناتمام ماند.