"دولت اردوغان از اتخاذ موضع شفاف درباره داعش طفره می‌رود"

پس از آنکه حزب حاکم ترکیه درخواست پارلمان برای تحقیق درباره فعالیت های تروریستهای داعش در خاک این کشور را رد کرد، یک مقام مخالف دولت ترکیه در واکنش به این رخداد دولت اردوغان را متهم کرد به این‌که از اتخاذ موضع شفاف درباره تروریستهای داعش طفره می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اورشلیم پست، نظمی گور، یک نماینده حزب دموکراتیک خلق ترکیه که مخالف دولت این کشور است، اظهار داشت، اینکه این دولت جلوی تحقیقات درباره فعالیت‌های داعش در داخل ترکیه را گرفته، نشان می‌دهد که همچنان قصد ندارد موضعی شفاف درباره داعش اتخاذ کند و از این کار طفره می‌رود. اشاره این مقام مخالف دولت رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه به اقدام اخیر این دولت در جلوگیری از طرح پارلمان به منظور تحقیقات رسمی درباره فعالیت های داعش در داخل خاک ترکیه است.

این درخواست پس از آن مطرح شد که چند حادثه در ترکیه موجب افزایش ظن رابطه دولت این کشور با گروه داعش شد. امروز(یکشنبه) نیروهای نظامی ترکیه عملیاتی در خاک سوریه به منظور خارج کردن چند سرباز محاصره شده ترک و همچنین بقایای سلیمان شاه، جد بنیان گذار سلسله عثمانی از این کشور کردند.

اوایل ماه جاری میلادی روزنامه تودی‌زمان ترکیه نیز گزارش داد‌، یک تروریست داعشی بازداشت شده که در بیمارستانی در ترکیه تحت مداوا قرار داشته فاش ساخته که سازمان اطلاعات ترکیه به او در قاچاق سلاح به سوریه کمک کرده است.

وی گفت که همدست او رابط هایی در داخل سازمان اطلاعات ترکیه داشته که تضمین کرده بودند خودروی او که حامل سلاح‌های قاچاقی بوده توسط نیروهای امنیتی در مرز بازرسی نخواهد شد.

حزب عدالت و توسعه ترکیه تحت رهبری اردوغان همواره از تصویب طرح‌های مخالفان خود در پارلمان حتی هنگامی که در راستای سیاست‌های این دولت بوده‌اند جلوگیری کرده است.

انتهای پیام

کد N739870