با شعار تعامل و مدارا ، اصلاحات گام به گام، توسعه پایدار

اولین کنگره حزب ندای ایرانیان برگزار می‌شود

سیاسی

در اولین نشست خبری حزب ندای ایرانیان بر این نکته تاکید شد که سیاست کلی و عمومی این حزب هماهنگی و همراهی با جریان های اصلاح طلب است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بختیاری رئیس ستاد برگزاری نخستین کنگره حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه کنگره این حزب در روزهای هفتم و هشتم اسفندماه برگزار می‌شود اظهار کرد: در این کنگره از تمامی دبیران کل اصلاح طلب و اصولگرا و همچنین چرههای مطرح سیاسی دعوت شده است همچنین باید گفت در این کنگره فضای آموزشی و اجرایی با دعوت از چند تن از اساتید مدنظر قرار گرفته است.

وی همچنین از شکل گیری شاخه های حزب ندای ایرانیان در بیست استان خبر داد و گفت: 2 هزار نفر از سراسر کشور فرم عضویت حزب را پر کرده اند که در حال رسیدگی به آن‌ها هستیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا این گفته درست است که سخنران این کنگره آقای ظریف هستند اظهار کرد: این طور نیست و سخنرانان اصلی از اعضای هیأت موسس حزب خواهند بود .

در ادامه این نشست حسن یونسی سخنگوی حزب ندای ایرانیان نیز با بیان اینکه سیاست کلی و عمومی حزب ندای ایرانیان هماهنگی و همراهی با جریان های اصلاح طلب است در پاسخ به این سوال که آیا این حزب در خواست عضویت خود را به شورای هماهنگی حزب اصلاحات ارائه داده است گفت: ما در خواست خود را اعلام کرده ایم و بعد از صدور پروانه حزب به صورت رسمی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواهیم شد.

یونسی همچنین در باره فعالیت حزب ندای ایرانیان درانتخابات آینده اظهار کرد:‌از هم اکنون زود است که بخواهیم در مورد انتخابات اظهار نظر کنیم.

خبرنگار دیگری این سوال را مطرح کرد که با توجه به اینکه در ابتدای شکل حزب ندای ایرانیان شاهد حملات از سوی اصلاح طلبان قدیمی تر بوده ایم آیا شما در این راستا با آن‌ها وارد مذاکره شدید که یونسی پاسخ داد:‌ما شاهد حملات نبوده ایم و بخش قابل توجهی از جریان ها و شخصیت های اصلاح طلب در جلسات حضوری و از طریق رسانه ها همراهی خود را با حزب ندای ایرانیان اعلام کرده اند و به هر ترتیب همیشه در شروع کار ابهاماتی وجود دارد اما تلاش کردیم با برگزاری جلسات با جریان های سیاسی و احزاب گفتگو کنیم و نگرانی هایشان را بشنویم و دیدگاه هایمان را بیان کنیم و این روند برای اینکه فضای آرامی شکل بگیرد بسیار موثر بود.

در ادامه خبرنگاری پرسید آیا حزب ندای ایرانیان می خواهد نقش پل زدن بین حاکمیت و نیروهای ریزش یافته اصلاحات را بر عهده بگیرد؟ که یونسی در این رابطه گفت: این نقشی است که همه احزاب و نهادهای مدنی علی القاعده باید آن را ایفا کنند و ما بر آنیم که برای ورود نیروهای جوان و باتجربه ای که طی سالهای گذشته تجربیات زیادی کسب کرده اند پلی باشیم و در مسیر خدمت گذاری به کشور از نیروهای ناشناخته و گمنام و درعین حال با تجربه استفاده کنیم و امیدواریم در سالهای آینده این سرمایه های عظیم وارد عرصه شوند.

خبرنگاری در باره نگاه حزب ندای ایرانیان در خصوص عملکرد دولت نسبت به تحزب و احزاب پرسید که یونسی در این باره گفت:‌اعتدال را نمی توان گفتمان دانست کما اینکه تئوریست های دولت نیز چنین اعتقادی دارند و اعتدال را نوعی روش و متد می دانند و به هر ترتیب من فکر می کنم که انتخابات آینده شکل گرفته از دو جریان اصلاح و اصولگرا خواهد بود.

وی همچنین با تاکید براینکه رویکرد حزب ندای ایرانیان نسبت به دولت یازدهم رویکرد حمایتی است اظهار کرد: ما دولت تدبیر و امید را برای شرایط کشور بسیار مناسب می دانیم و درعین حال که رویکرد حمایتی داریم به عنوان یک حزب اصلاح طلب دغدغه هایی نیز نسبت به مسائل کشور داریم و هر جا که دولت نسبت به حفظ حقوق مردم کوتاهی کند حتما تذکر خواهیم داد و نقد می کنیم و این نقد و تذکر با شیوه ها و متدهای خاص خودمان خواهد بود.

سخنگوی حزب ندای ایرانیان خاطر نشان کرد: ما دغدغه هایی که دولت نسبت به مسائل سیاست داخلی و مسائل هسته ای را دارد را درک می کنیم اگرچه معتقدیم که دولت در حوزه سیاست داخلی می توانست بهتر از این عمل کند .

وی همچنین اظهار کرد: دفتر اقتصادی و توسعه حزب ندای ایرانیان شکل گرفته و نیروهای ما در حال فکر و ایده پردازی در این دفتر هستند و نیروهای ما را افراد تحصیل کرده دانشگاهی در حوزه های مختلف شکل می دهند.

اولین کنگره حزب ندای ایرانیان روزهای پنج شنبه و جمعه 7 و 8 اسفندماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N739788