احمدی در تذكر شفاهی:

ریزگرد‌ها دو هفته ایلام را خاموش کرده است

مجلس

مشکل مربوط به ریزگرد‌ها در جنوب غرب کشور وجود داشت و این مسئله تنها مساله خوزستان نیست و امیدواریم در اختصاص امکانات و اعتبارات، شاهد رفتار دوگانه نباشیم.

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مواجهه ناعادلانه دولت در بحث ریزگرد‌ها، گفت: مشکل مربوط به ریزگرد‌ها در جنوب غرب کشور وجود داشت و این مسئله تنها مساله خوزستان نیست لذا امیدواریم در اختصاص امکانات و اعتبارات، شاهد رفتار دوگانه نباشیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی‌محمد احمدی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دو هفته است که مساله ریزگرد‌ها باعث شده بخش وسیعی از استان ایلام دچار خاموشی شود که در همین راستا با تذکرات و پیگیری‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که متاسفانه وزارت نیرو هیچ اراده‌ای برای حل این معضل ندارد. در حال حاضر مردم با مشکل مواجه‌اند. نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها خاموش است، بانک‌ها تعطیل شده و مراکز بهداشتی درمانی خدمات تصویری ارائه نمی‌دهند.

وی ادامه داد: بار‌ها این مساله را گفته‌ایم اما وزیر نیرو فقط به گفتاردرمانی اکتفا می‌کنند. درست زمانی که مجلس افزایش تعرفه درآمد برای وزارت نیرو را تصویب می‌کند در محروم‌ترین نقطه مرزی کشور ۷۲ ساعت برق و آب و امکانات رفاهی قطع می‌شود. از رییس مجلس درخواست می‌کنم که به این مشکل رسیدگی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در ادامه تذکر خود از پرداخت نشدن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی انتقاد کرد و افزود: کشاورزان چند ماه است که محصول ذرت خود را تحویل داده‌اند اما برای پرداخت قیمت آن کسی نیست که پاسخگو باشد.

کد N739761