روحانی در اجلاس اقتصاد مقاومتی:

تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۶ درصد رساندیم

سیاسی

رئیس جمهور گفت: طبق اعلام آمار امروز مرکز آمار کشور تورم ۱۲ ماهه امسال به ۱۵.۲ درصد رسیده است و ما توانسته ایم تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۶ درصد برسانیم.

 به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام حسن روحانی در اجلاس اقتصاد مقاومتی و همکاری منطقه ای که به مدت دو روز در وزارت کشور برگزار می شود با تاکید بر اینکه دولت به وعده های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود که به مردم در انتخابات داده است پایبند است، گفت: برای اجرای نظرات مردم فهیم ایران در زمینه های مختلف هم برنامه ریزی می کنیم و هم در زمینه اجرا از همه توان خود برای تحقق آن استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: البته  توان دولت در سایه سرمایه اجتماعی است و اگر این دولت بتواند افکار عمومی مردم و همراهی مردم را جلب و جذب کند به موفقیت خواهد رسید. همچنان که تاکنون این چنین بود و مردم در همه صحنه های حضور داشته و از دولت حمایت کرده اند و تمام موفقیت دولت در سایه همکاری مردم، حضور مردم در صحنه و حمایت های رهبری بوده است.

تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۶ درصد رساندیم

روحانی افزود: امروز مرکز آمار اعلام کرد که تورم ۱۲ ماهه به ۱۵.۲ رسیده است که ما در ابتدای سال ۹۳ قول داده بودیم که تورم را به ۲۵ درصد برسانیم و امروز تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۶ درصد رساندیم.

ادامه دارد...