دیدار منصور هادی با جدایی‌طلبان جنوب یمن و تاکید بر باقی ماندن در قدرت

سیاسی

رئیس جمهور مستعفی یمن در اولین نشست خود پس از خروج از صنعا، فرماندهان نظامی و استانداران استان‌های جنوبی این کشور را گرد خود جمع کرد و به آنها اطمینان داد که به فعالیت‌های خود به عنوان رئیس جمهور یمن ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، در این نشست که در شهر عدن، پایتخت جمهوری منحل شده یمن جنوبی برگزار شد، عبد ربه منصور هادی با استانداران استان‌های جدایی طلب أبین، لحج، الضالع وعدن دیدار و تاکید کرد که همچنان به فعالیت‌هایش به عنوان رئیس جمهور یمن ادامه داده و دفاع از مشروعیت قانون اساسی را اولویت اصلی خود قرار می‌دهد.

در این نشست فرماندهان نظامی ارتش و مسئولان امنیتی و فرماندهان نیروهای محلی نیز حضور داشتند.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی منصور هادی، مسائل امنیتی و چگونگی اداره کشور در مرحله آتی و نیز پیگیری اجرای مصوبات سلسله گفت‌وگوهای ملی یمن، مورد بررسی حاضران قرار گرفت.

منصورهادی روز گذشته و پس از یک ماه خانه نشینی از صنعا خارج شد و به عدن در جنوب یمن پناه برد. نزدیکان منصور هادی معتقدند که هادی توسط حوثی‌ها در خانه بازداشت شده بود و اجازه خروج به وی داده نمی‌شد.

پس از بحرانی شدن اوضاع سیاسی در یمن منصور هادی از سمت خود استعفا داد اما از آنجا که هنوز پارلمان این کشور استعفای وی را نپذیرفته، از لحاظ قانونی می‌تواند استعفای خود را پس بگیرد و یا تا تشکیل نشست پارلمان به عنوان رئیس جمهور به فعالیت ادامه دهد.

انتهای پیام

کد N739526