نماینده دهلران: دولت در مواجهه با ریزگردها عادلانه عمل نکرد

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی از آنچه «مواجهه ناعادلانه دولت در بحث ریزگردها» خواند انتقاد کرد و گفت: مشکل مربوط به ریزگردها در جنوب غرب کشور وجود داشت و فقط مساله خوزستان نبود. امیدواریم در اختصاص امکانات و اعتبارات، این مواجهه دوگانه نباشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی محمد احمدی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز تاکید کرد: دو هفته است که مساله ریزگردها باعث شده بخش وسیعی از استان ایلام دچار خاموشی شود. با تذکرات و پیگیری‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که متاسفانه وزارت نیرو هیچ اراده‌ای برای حل این معضل ندارد. در حال حاضر مردم با مشکل مواجه‌اند. نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها خاموش است، بانک‌ها تعطیل شده و مراکز بهداشتی درمانی خدمات تصویری ارائه نمی دهند.

او ادامه داد: بارها این مساله را گفته‌ایم اما وزیر نیرو فقط به گفتاردرمانی اکتفا می‌کنند. درست زمانی که مجلس افزایش تعرفه درآمد برای وزارت نیرو را تصویب می‌کند در محروم‌ترین نقطه مرزی کشور 72 ساعت برق و آب و امکانات رفاهی قطع می شود. از رییس مجلس درخواست می‌کنم که به این مشکل رسیدگی کند.

او در ادامه تذکر خود از وضعیت پرداخت نشدن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی انتقاد کرد و افزود: کشاورزان چند ماه است که محصول ذرت خود را تحویل داده‌اند اما برای پرداخت قیمت آن کسی نیست که پاسخگو باشد.

انتهای پیام

کد N739313