سازمان همکاری اسلامی: مسلمانان قربانیان اصلی تروریسم هستند

سیاسی

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی ضمن اعلام پایبندی این سازمان به مساله مبارزه با تروریسم و تندروی گفت: این مسلمانان هستند که بیشترین آسیب را از تروریسم می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ایاد مدنی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در سخنان خود در نشست‌ جهانی مبارزه با تندروی و تروریسم در واشنگتن گفت: ما به مساله مبارزه با تروریسم و تندروی پایبندیم و بار دیگر مخالفت خود را با ربط دادن تروریسم به یک کشور، تابعیت، دین یا فرهنگ خاص اعلام می‌کنیم.

مدنی خاطرنشان کرد: رسیدن به فهم درست و واضح از ریشه تروریسم و دلایلی که موجب می‌شود افراد به گروه‌های تروریستی بپیوندند اقدام اساسی و مهم در این زمینه است .

مدنی خاطرنشان کرد: مقابله با تندروی و خشونت تنها با ابزارهای امنیتی و نظامی امکان پذیر نیست بلکه باید تمامی ابعاد پدیده تروریسم را شناخت و با آن مقابله کرد در راس آن نیز مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی قرار دارند که شرایط را برای گسترش تروریسم و تندروی خشونت آمیز فراهم می‌کنند و از جمله مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی می‌توان به فقر اقتصادی، به حاشیه رانده شدن و دودستگی اشاره کرد.

ایاد مدنی بر لزوم اتخاذ اقداماتی برای پایان دادن به ظلم و ستمی که به مردم وارد می‌شود به ویژه مردمی که تحت اشغال یا استعمار هستند تاکید کرد.

وی تصریح کرد: مسلمانان کسانی‌اند که بیشترین آسیب را از تندروی و خشونت تروریست‌ها می‌بینند و قربانیان اصلی تروریسم هستند چرا که تروریست‌ها با اقدامات خود وجهه اسلام و مسلمانان را خدشه‌دار می‌کنند.

انتهای پیام

کد N739044