جان کری:

آمریكا تمایلی به تمدید مذاكرات هسته‌ای ندارد

سیاست خارجی

وزیر خارجه آمریکا با اعلام این‌که همچنان شكاف‌های قابل توجهی در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی مانده است، گفت که رئیس‌جمهوری این کشور تمایلی به تمدید مذاكرات ندارد.

وزیر خارجه آمریکا تاكید كرد كه كشورش تمایلی به تمدید مذاكرات هسته‌ای با ایران ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با اعلام این‌که همچنان شكاف‌های قابل توجهی در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی مانده است، گفت: باراک اوباماt رئیس‌جمهوری این کشور تمایلی به تمدید مذاكرات ندارد.

کری که در کنفرانسی خبری در لندن حضور داشت، گفت: مسائل مهمی برای بحث باقی مانده است و برای حل آن‌ها راه درازی در پیش داریم.

کری افزود: اوباما هیچ‌گونه تمایلی برای تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران بعد از ضرب‌الاجل تعیین شده ندارد و در صورتی که لازم باشد این مذاکرات را متوقف می‌کنیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: هیچ‌گونه اختلاف‌نظری در مورد آن‌چه که لازم است ایران برای اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود ارائه دهد، وجود ندارد.

کری همچنین با اشاره به سفر وزیر انرژی آمریكا به سوئیس گفت كه این سفر به هیچ‌ عنوان دلیلی بر شکست مذاکرات هسته‌ای با ایران نیست و وی تنها به دلیل مسائل فناوری و تکنیکی هسته‌ای در مذاکرات حضور یافته است.

ایران و گروه ۵+۱ در آخرین دیدار خود، پایان ماه آینده میلادی را زمان دستیابی به توافق سیاسی اعلام كردند.

کد N738781