بیانیه عبدربه منصورهادی پس از خروج از صنعا

سیاسی

رئیس جمهوری مستعفی یمن پس از خروج از صنعا با انتشار بیاینه ای مواضع تندی را علیه انصارالله یمن اتخاذ کرد و خواهان خروج انصارالله از صنعا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن که جمعه شب با خروج از صنعا به عدن، زادگاه خود در یمن رفته است با انتشار بیاینه ای در شبکه الجزیره بر پایبندی خود به روند سیاسی بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس و مکانیزم های اجرایی این طرح برای اتخاذ راهکاری جهت برون رفت یمن از بحران سیاسی تاکید کرد.

وی همچنین اعلام کرد که بر نتایج مذاکرات ملی و پیش نویس قانون اساسی یمن(بیانیه قانون اساسی متشکل از 15 بند) پایبند است.

رئیس جمهوری مستعفی یمن آنچنان که انتظار می رفت در این بیانیه ضمن اتخاذ مواضع تند علیه جنبش مردمی انصارالله یمن و متهم کردن این جنبش به کودتا از شهروندان یمنی و نهادهای دولتی و مردمی خواست که با جنبش مردمی انصارالله مخالفت کنند و از پذیرش آن خودداری کنند.

وی همچنین خواستار آن شد که تا پیش از خروج انصارالله از صنعا، پایتخت یمن مذاکرات ملی در عدن یا تعز برگزار شود.

رئیس جمهوری مستعفی یمن همچنین مدعی شد که «خالد البحاح» نخست وزیر مستعفی یمن و برخی دیگر از دولتمردان این کشور در حصر زیر نظر انصارالله قرار دارند و خواستار رفع این حصر شد.

هادی در این بیانیه خواهان مداخله شورای همکاری خلیج فارس، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و برخی از اعضای شورای امنیت در پیشبرد روند سیاسی یمن شد.

وی همچنین در این بیانیه گفت تصمیماتی که توسط انصارالله پس از واقعه 21 سپتامبر در صنعا اتخاذ شده وجهه قانونی ندارد.