وزیر اطلاعات:

تعامل وزارت طلاعات با سرویس‌های اطلاعاتی منطقه سازنده است

دولت

یکی از منافع مشترک منطقه‌ای امنیت است که نقش ارزشمندی در رشد و باروری و توسعه مبادلات سازنده اقتصادی بین کشورهای منطقه ایفا می‌کند.

وزیر اطلاعات تاكید كرد: تعامل ما با سرویس‌های اطلاعاتی منطقه مثبت و سازنده است و وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی تلاش می‌کند امنیت را در سایر عرصه‌ها از جمله فعالیت‌های اقتصادی فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در همایش «اقتصاد مقاومتی در روابط منطقه‌ای با تاکید بر نقش استانداران و سفرا» كه صبح امروز در وزارت كشور در حال برگزاری است، گفت: اینکه کشورهای منطقه دارای منافع مشترک هستند٬ یک مسئله بدیهی است و اینکه هر کشوری نقشی دارد که با نقش کشورهای دیگر گره خورده و این نقش را چند برابر می‌کند٬ امر روشنی است.

وی افزود: امروزه نقش سازمان‌ها و اتحادیه‌های بین‌المللی در روابط بین‌الملل کمتر از نقش کشورها نیست. بنابراین فراهم کردن بستر٬ برای هم‌افزایی کشورها با جنبه‌های مشترک٬ یک ضرورت است.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه اجلاس امروز حرکت ارزنده‌ای خواهد بود، اظهار داشت: یکی از منافع مشترک منطقه‌ای امنیت است که نقش ارزشمندی در رشد و باروری و توسعه مبادلات سازنده اقتصادی بین کشورهای منطقه ایفا می‌کند.

علوی با بیان اینكه احساس می‌کنیم همکاری‌های سرویس‌های اطلاعاتی منطقه برای بسترسازی امنیت و تعاملات اقتصادی یک ضرورت است، تصریح كرد: تعامل ما با سرویس‌های اطلاعاتی منطقه مثبت و سازنده است و وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی تلاش می‌کند امنیت را در سایر عرصه‌ها از جمله فعالیت‌های اقتصادی فراهم کند.

وی با بیان اینكه امیدواریم با هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها خون زندگی‌ساز تکاپوی اقتصادی را در روابط کشورهای منطقه جاری کنیم، خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی بود که این فرهنگ در سایه امنیت و اقتصا امکان‌پذیر است. حرکت امروز تجلی اراده جمهوری اسلامی در پیمودن این مسیر است. اقتصاد بدون امنیت شکوفا نمی‌شود.

وزیر اطلاعات با تاكید بر اینكه برای شکوفایی اقتصادی باید بسترهای امنیتی فراهم شود، ابراز داشت: وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های امنیتی اراده دارند تا این بستر امنیت را فراهم کنند.

علوی با یادآوری اینكه با دست به دست دادن دستگاه اداری کشور، ‌دیپلماسی و اتاق بازرگانی و حضور و همراهی دستگاه‌های امنیتی آغازی برای حرکت مستمر و با ثبات برای رشد و اعتلای منطقه در عرصه تبادلات سازنده اقتصادی، باشد: امیدواریم خیر و برکت این نشست به زودی خود را نشان دهد.

کد N738361