مفتی عربستان: داعش وجهه اسلام را در خارج خدشه دار کرده است

عربستان

مفتی عربستان با بیان اینکه داعش چهره اسلام را در خارج خدشه‌دار کرده است؛ از تمامی نهادها و دستگاه‌های کشور خواست تا با تندروی مقابله کرده و ماهیت واقعی دعش را برای همگان آشکار سازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ، مفتی عربستان در سخنانی اعلام کرد: اعضای داعش چهره اسلام در خارج را خدشه دار کرده‌ و در واقع برای خوار کردن جهان اسلام آمده‌اند.

مفتی عربستان در سخنان خود به مناسبت برگزاری کنفرانس جهانی "اسلام و مبارزه با تروریسم" که قرار است امروز در مکه با نظارت سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برگزار شود، گفت: اعضای داعش گمان کرده‌اند که یک "دولت اسلامی" هستند و خداوند می‌داند که منافقان دروغگو هستند.

وی گفت: تمامی دستگاه‌های دولت و نهادها باید از طریق فرهنگ سازی و آگاه کردن جوانان به این مساله که داعش هیچ ارتباطی با دین ندارد و تنها گروهی جنایتکار است و برای ایجاد فساد و گمراهی آمده است برای مقابله با داعش بسیج شوند.

مفتی عربستان از رسانه‌ها خواست تا این مساله و ماهیت واقعی داعش را برای مردم توضیح دهند و به این مساله توجه کنند که چه کسی دنبال باطل است و چه کسی دنبال حق.

انتهای پیام

کد N738327