مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران:

شهرداری تهران بدهی به دولت ندارد

دولت,شوراي شهر تهران,شهرداري تهران

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از پیش‌بینی اعتبار 750 میلیاردی برای پرداخت بدهی و دیون پیمانکاران خبرداد.

مهدی پندار در گفت وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،)، با رد بدهی شهرداری به دولت، گفت: شهرداری تهران بدهی به دولت ندارد چراکه براساس قانونی، شهرداری‌ها معاف از مالیات هستند و شرکت های زیر مجموعه نیزبراساس قانونی تجارت در صورت سودهی باید مالیات بدهند که عمده شرکت‌های شهرداری به دلیل ارائه خدمات کارفرمایی زیان ده هستند.

وی در مورد میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران گفت: یکی از دغدغه های جدی مدیریت شهری پرداخت دیون و بدهی پیمانکاران است و این درحالی است که دربودجه سال 92، مبلغ 500 میلیارد تومان و در بودجه سال 93 نیز 750 میلیارد تومان از سوی شهرداری برای تصویب به شورای شهر پیشنهاد شد اما بنا به دلایلی در بودجه 93 میزان 100میلیارد تومان به پرداخت دیون و بدهی به پیمانکاران اختصاص داده شد.

پندار با بیان اینکه این کاهش مقدار اعتبار برای پرداخت بدهی مشکلات عدیده ای در حوزه ستاد و مناطق شهرداری تهران ایجاد کرد، گفت: در بودجه پیشنهادی سال 94 مجددا رقم 750میلیارد تومان برای پرداخت بدهی یپیشنهاد شد تا با این اعتبار خلاهای ایجاد شده در سال جاری پر شد و امیدواریم این مهم رخ دهد.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با بیان اینکه شورای شهر اجازه جابجایی پرداخت‌های در سقف بودجه را به داده است گفت: کل بدهی های شهرداری احصا شده و باید منتظر تصویب رقم بودجه باشیم.

انتهای پیام

کد N738204