تاکید رحمانی فضلی بر توسعه و امنیت پایدار منطقه

وزیر کشور بر اهمیت توسعه و پایدار کشورهای منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحمانی فضلی طی سخنانی در همایش اقتصاد مقاومتی در روابط منطقه‌ای با تاکید بر نقش استانداران و سفرا، اظهار کرد: با توجه به تحولات عرصه بین‌الملل و شرایط منطقه‌ای که با آن مواجه هستیم نیاز به تقویت و توسعه روابط کشورهای منطقه احساس می‌شود.

وزیر کشور گفت: حوزه آسیای مرکزی و جنوب خلیج فارس، حوزه تمدنی وسیعی است که دارای مناسبات خوب در طول تاریخ بوده است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌هایی نظیر بازارهای وسیع 500 میلیون نفری، سرمایه انسانی، موقعیت ممتاز تجاری از لحاظ تجارت بین‌الملل و همچنین شرایط اقلیمی مکمل، بستر منسجمی را تشکیل می‌دهد که اگر بتوانیم در آن فعالیت‌های اقتصادی را توسعه دهیم تا یکپارچگی لازم را به ظهور برساند یقینا می‌توانیم از آن در جهت توسعه و امنیت پایدار منطقه استفاده کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه ما شاهد اتفاقاتی ناگوار و تحولات سیاسی و امنیتی در منطقه هستیم، گفت: مسائلی مانند افراطی‌گری، تروریسم، قاچاق انسان، موادمخدر و کالا بر مبناهای نامستحکم و توسعه‌یافتگی‌های ناپایدار و عقب افتادگی است که در بعضی مناطق شاهد آن هستیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اگر بتوانیم توسعه پایدار را برای این قسمت از مناطق ایجاد کنیم، یقینا خواهیم توانست در ایجاد امنیت پایدار منطقه موثر باشیم.

ادامه دارد...

کد N738121